Ашан знову заявляє про свій вихід з Росії – що говорять цього разу

Російська філія міжнародної торгової мережі “Ашан” вчергове повідомляє про закриття. Ухвалене рішення пояснюється тим, що робота “Ашан” у РФ стала неможливою з урахуванням 18 санкційних пакетів, введених Європейським Союзом щодо Росії. Компанія розглядає пропозиції про купівлю, які надійшли від двох потенційних покупців. Про це повідомляє французьке видання Le Figaro. 

Auchan виставив на продаж свою дочірню компанію в Росії і обрав двох потенційних покупців. Auchan уже на фінальній стадії переговорів. За словами одного з джерел видання, Auchan дотримується санкцій проти Росії (не інвестувала туди й не виводила прибутків), що ставить мережу в несприятливу ситуацію порівняно з місцевими дистрибʼюторами. Однак просто продати компанію Auchan не може. Мережі треба отримати на це схвалення від російської влади, щоб уникнути інцидентів подібних до тих, які сталися з Danone або Carslberg, чиї активи у РФ націоналізували за день.

Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, Auchan залишався в країні, бо протягом 20 років діяльності там, серед іншого, робив ставку на те, аби згодом увійти на китайський ринок. Офіційно ж в Auchan заявляли, що йти з Росії було б негуманно стосовно цивільного населення. Варто додати, що у російському «Ашані» заявили, що чутки про продаж бізнесу компанії ходять давно, проте вона дотримується обраної публічної стратегії і не дає з цього приводу коментарів. Таким чином, у фірмі не стали заперечувати цю інформацію.

 Вихід Ашану з ринку РФ 

Після початку повномасштабного російського вторгнення генеральний директор французької компанії Ів Клод заявляв, що Ашан продовжить діяльність у Росії, оскільки працює для цивільного населення. У березні 2023 року компанія заявила про відкриття нових магазинів під назвою “Мой Ашан”, фактично подвоївши свою присутність на ринку РФ. До того ж виконання міжнародних санкцій щодо Росії французьким гігантом Leroy Merlin поставили під сумнів. Відповідне розслідування публікував тижневик L’Express. Його результати вказували на “наявність непрозорих схем, імітацію припинення діяльності та контакти з російською державою” ритейлера, історія якого тісно пов’язана з проникненням на ринок мережі супермаркетів Ашан. За підсумками 2023 року виторг Ашану (структура французького Auchan) в Росії скоротився на 4,7%, до 226 мільярдів рублів (955 335 208 гривень). Чистий прибуток мережі впав у 10,2 раза. Про це повідомляли російські ЗМІ з посиланням на звітність ритейлера. У квітні 2024 року Ceetrus, яка володіє торговими комплексами і займається їх управлінням, закрила угоду з продажу своїх активів у Росії. Це французька компанія, яка входить до групи Ашан. Її новим власником стала фірма “Торгівельні галереї”.

Джерело