Через мобілізацію у деяких гіпермаркетах Епіцентр не залишилося жодного чоловіка – Галина Герега

У зв’язку з мобілізацією до лав ЗСУ було призвано понад 4 тисячі співробітників Епіцентру. Деякі торгові центри залишилися зовсім без чоловіків у штаті. Про це йдеться в колонці NV співвласниці групи компаній Епіцентр Галини Гереги.

Вказується, що через бойові дії втрачено вже 10 торгових центрів Епіцентр. Це майже 200 тисяч квадратних метрів торгівельних площ. 

«У 2022 році було важко, тому що почалася війна і всі перебували в шоковому стані. Проте ми зібралися, почали працювати й більш-менш стабільно пройшли 2023 рік. Але 2024 рік виявився найважчим для компанії за всі роки її існування. Через бойові дії ми втратили вже 10 торгових центрів. Це майже 200 тисяч квадратних метрів торгівельних площ. Мешканці Бучі, Чернігова та навколишніх населених пунктів постійно пишуть нам з проханням відновити роботу. Однак на швидке відновлення знищених торгівельних об’єктів не вистачає кредитних ресурсів», – зазначила Герега.

Герега також наголосила, що брак доступного кредитування — одна з ключових проблем, що зупиняють розвиток українського підприємництва.

«Для будь-якого бізнесу найціннішим капіталом є люди. Брак персоналу є наразі найбільшим викликом. Багато людей виїхало з країни, значна частина вступила до лав Збройних сил. Серед наших співробітників, які пішли захищати Україну, на жаль, уже є непоправні втрати. Загалом в армії служить понад чотири тисячі працівників Епіцентру — це велика кількість. Є торгові центри, в яких не залишилося жодного чоловіка, тому їхні функції перейшли до жінок. Ми навчили їх водити вантажні автомобілі та різну техніку. Однак персоналу все ще не вистачає», – акцентувала Герега.

Вона також нагадала, що до повномасштабної війни в них була стратегія розвитку компанії до 2030 року, яка передбачала інвестиції в розмірі близько 100 мільярдів гривень. Вони хотіли розвивати проєкти в галузях, найбільш важливих для української економіки. Це не тільки торгівля, а й енергетика, агрокомплекс, виробництво будматеріалів та інших товарів з високою доданою вартістю.

“На жаль, зараз уже зрозуміло, що цю стратегію неможливо реалізувати в певні терміни. Але я впевнена: коли закінчиться війна, всі ці плани побачать світло. Ми обов’язково відбудуємо всі втрачені об’єкти і запустимо нові виробництва”, – додала Герега. 

Процес електронного бронювання працівників заблоковано 

У Дії під час подачі заяви на бронювання з’являється повідомлення про призупинення послуги до 15 листопада через аудит заброньованих військовозобовʼязаних. На думку народного депутата Олександра Федієнка аудит проводиться зокрема й через те, що підприємства фактично зловживали своїм правом, лишаючи невелику квоту на випадок, коли співробітника зупинять представники ТЦК. Європейська бізнес-асоціація на фоні призупинення процедури бронювання отримала десятки звернень зі скаргами від представників бізнесу. Тому Кабінет міністрів просять автоматично продовжити електронне бронювання на два місяці.

“Бізнес не розуміє, як відбуватиметься процедура бронювання та як планувати надалі операційну діяльність. Окрім деструктивного впливу на бізнес всередині країни, дана ситуація створює негативні сигнали для наших міжнародних партнерів, інвесторів та замовників. Раптове підняття податків для білого бізнесу, а тепер – “перерва” у бронюванні співробітників підриває впевненість іноземних партнерів у здатності українського бізнесу виконати умови договору”, – вказувалось у повідомленні асоціації.

Джерело