НЕК Укренерго очікує на рішення мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E щодо збільшення потужності міждержавного перетину для імпорту електроенергії, що на сьогодні становить 1,7 ГВт, вже наступного тижня, повідомив в. о. голови правління НЕК “Укренерго” Олексій Брехт 22 жовтня. Крім того, у найближчі місяці, після завершення виробництва, очікується надходження близько 20 потужних трансформаторів, придбаних за кошти Світового банку.
“Завершуються остаточні погодження та розрахунки, і наступного тижня ми дійсно матимемо відповідне збільшення”, – сказав він, виступаючи на галузевій події Energy Day-2024 від Європейської Бізнес Асоціації.
Брехт також зазначив, що позиція європейських колег полягає в тому, щоб після ухвалення цього рішення продовжити роботи із подальшого нарощування відповідної спроможності.
“І голова ENTSO-E, і голова наглядової ради мережі на минулому тижні асамблеї чітко підтримали зусилля України щодо збільшення можливостей для імпорту, а також висловили сподівання, що жоден учасник системи передачі не наважиться навіть подумати про те, щоб не підтримати Україну . Це взагалі табу”, – розповів Брехт.
Крім того, 22 жовтня перший великий трансформатор поперечного регулювання для однієї з підстанцій 750 кВ отримала НЕК Укренерго в рамках проекту REPOWER від Світового Банку. Це допоможе посилити надійність передачі електроенергії від електростанцій до мереж обленерго.
“Надходження цього обладнання на старті опалювального сезону має надважливе значення, оскільки новий трансформатор дозволить збільшити обсяг передачі електроенергії у період сезонного зростання споживання. Встановлення нового потужного трансформатора – зменшує експлуатаційні витрати, а також забезпечує надійну схему живлення для близько 300 тисяч споживачів”, – йдеться в повідомленні Укренерго.
У найближчі місяці, після завершення виробництва, очікується надходження ще близько 20 потужних трансформаторів, придбаних за кошти Світового банку. Це обладнання постачається за рахунок гранту на суму 247 мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Він фінансується 17 донорами, включаючи Канаду, Швецію і Швейцарію, які визначили український енергетичний сектор як пріоритетний напрямок своїх внесків.