З 21 червня стартувала основна сесія вступних іспитів до магістратури, яка триватиме до 12 липня. Вступники до аспірантури проходитимуть ЄВІ/ЄВВ з 7 до 28 липня. Інформацію для вступників надали в Центрі оцінки якості освіти.
Щоб у день тестування у вступників не виникло додаткового хвилювання, рекомендується заздалегідь:
- зазначити в особистому календарі дату і час проходження вступних іспитів (ці дані містяться у запрошенні-перепустці, доступного в кабінеті учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти);
- заздалегідь спланувати маршрут до місця тестування, щоб вчасно дістатися;
- підготувати всі необхідні документи та, при можливості, роздрукувати запрошення-перепустку.
Що потрібно мати для допуску до пункту тестування
Учасник вступних іспитів має обов’язково принести оригінал екзаменаційного листка, а також документ, на підставі якого його зареєстровано для участі у вступних випробуваннях (серія (за наявності) та номер, вказані в екзаменаційному листку) або його цифровий аналог в застосунку «Дія». Вступники, які ще не отримали оригінал екзаменаційного листка, повинні звернутися до приймальної комісії, до якої передавали реєстраційні документи.
“Рекомендуємо учасникам перевірити правильність оформлення екзаменаційного листка. Якщо на ньому немає фото чи підпису представника приймальної комісії, – зверніться до приймальної комісії для усунення недоліків”, – наголошує УЦОЯО.
Коли потрібно з’явитися до пункту тестування
У запрошеннях-перепустках вказано не лише дату та місце тестування, а й час його початку. Вступні іспити під час першої зміни стартують о 10:00, під час другої – о 15:00. Допуск до тестування розпочнеться за 30 хвилин і закінчиться за 5 хвилин до початку.
Ті, хто складатиме ЄВІ / ЄФВВ за кордоном, мають звернути увагу, що час початку іспиту вказано відповідно до місцевого часу міста, де розташований пункт тестування. Якщо учасник запізниться або не надасть екзаменаційний листок та документ, що підтверджує особу, – його не допустять до тестування.
Яких правил потрібно дотримуватися під час проходження тесту
Цього року, як і раніше, вступні випробування до магістратури та аспірантури проводитимуться за допомогою спеціального сервісу. Перед початком інструктор озвучить важливу інформацію, яку варто уважно слухати.
Пам’ятайте, що у разі невиконання вимог щодо проходження тестування ви будете позбавлені права продовжувати його, а ваші результати анулюють.
У разі технічних збоїв у роботі сервісу або погіршення здоров’я необхідно негайно повідомити інструктора. Якщо вважаєте, що стали свідком порушення процедури, що може вплинути на ваш результат, до виходу з пункту тестування подайте відповідальному за тест апеляційну заяву. Зверніть увагу, що подати таку заяву після виходу з пункту тестування не можна.
У випадку оголошення повітряної тривоги до початку допуску до пункту тестування йдіть в укриття відповідно до вказівників і залишайтеся там до закінчення тривоги. Якщо тривога оголошена під час тестування, вам нададуть інформацію, а роботу над тестом заблокують. У такому випадку слід чітко дотримуватись вказівок старшого інструктора.
Якщо ви не зможете завершити виконання завдань через нестандартні ситуації у пункті тестування або через різке погіршення самопочуття, вам буде надана можливість скласти іспит під час додаткової сесії (за умови, що вчасно подасте заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти).
Як працювати в тестувальнику
Для старту виконання завдань вам потрібно буде ввести на головній сторінці сервісу логін і пароль. Цю інформацію ви отримаєте з індивідуальної картки учасника тестування від старшого інструктора. Після входу в сервіс перевірте, що ваші особисті дані в ньому вірні. Якщо ні, – сповістіть про це старшого інструктора.
Ознайомтеся з правилами проходження тестування та роботи із сервісом, а потім натисніть кнопку «Я погоджуюсь з правилами тесту». Далі переходьте до виконання завдань, натиснувши на кнопку «Розпочати тест». Після цього система автоматично активує таймер.
Уважно читайте спливні інформаційні повідомлення
Для зарахування відповіді на завдання ви повинні натиснути на кнопку «Зберегти відповідь», а для зміни чи виправлення – виберіть інший варіант і повторно натисніть на кнопку «Зберегти відповідь». На боковій панелі праворуч буде відображено інформацію про виконання вами завдань. Червоним кольором буде зазначено номер завдання з збереженою відповіддю, а сірим – завдання, яке ще не виконане або відповідь на яке не збережено. Таким чином, через цю панель ви зможете контролювати свою роботу і швидко переходити до конкретного завдання для збереження відповіді. Слідкуйте за вказівками на екрані комп’ютера, а також читайте спливні повідомлення про кількість опрацьованих вами завдань з кожного предмета.
Якщо ви завершите роботу над завданнями раніше, ви можете натиснути кнопку «Завершити роботу над тестом». Будьте уважні: на екрані з’явиться повідомлення про те, на які завдання ви не надали та/або не зберегли відповіді. Після натискання кнопки «Так, завершити роботу» повернутися до виконання завдань і зміни відповідей буде неможливо. Слідкуйте за вказівками на екрані комп’ютера. Підтверджуйте своє рішення, якщо готові завершити тест.
Коли будуть результати для вступу
Після завершення тестування на екрані з’явиться інформація про збережені вами відповіді та набрані вами бали. Так ви зможете самостійно, скориставшись таблицями переведення тестових балів у рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів, попередньо оцінити свої результати. За виконання завдань ЄВІ ви отримаєте результати окремо за кожен блок. Нарахування тестових балів за виконання завдань блоків ЄВІ проходитиме відповідно до затверджених схем. Офіційні результати ЄВІ / ЄФВВ будуть розміщені у ваших кабінетах учасників до 18 липня, результати ЄВІ / ЄВВ − до 8 серпня.
Як повідомляв Інформатор, Міністерство освіти і науки України підвищило прохідний бал для вступу в аспірантуру до 150 балів з обох компонентів ЄВІ (єдиного вступного іспиту). Кількість зареєстрованих на іспит вступників цього року подвоїлася. Зростання попиту пояснюється великою кількістю бажаючих вступити в аспірантуру, адже аспіранти мають право на відстрочку від мобілізації.