Четверте місце за обсягами виробництва електроенергії в Україні посідають гідроелектростанції, які перетворюють силу річок на електрику. Найбільша ГЕС України – Дніпровська, щосекунди крізь неї проходить близько 5,500 тонн води. Про це повідомили у ДТЕК.
У ДТЕК вказують, що ГЕС працює як водяний млин. Ця технологія існувала ще в античності.
“Почесне четверте місце за обсягами виробництва електроенергії в Україні посідають гідроелектростанції. Вони перетворюють силу річок на електрику. Як це відбувається? ГЕС працює як водяний млин. Ця технологія існувала ще в античності. Вода з річки текла через велике колесо. Коли вода обертала колесо, це приводило в рух млин, що молов зерно. Сучасні ГЕС – це велика гребля, що стримує потік річки і утворює водосховище. Вода з висоти падає вниз через гігантські тунелі. Потужний потік крутить турбіни електростанції, які з’єднані з генератором, таким чином виробляється електричний струм”, – пояснили у ДТЕК.
Найбільша ГЕС України – Дніпровська, щосекунди крізь неї проходить близько 5,500 тонн води. В Україні також є кілька діючих міні-ГЕС, зокрема на річках Дніпро, Дністер і Прут. Вони забезпечують енергією місцеві громади.
“ГЕС, як і теплові електростанції дуже важливі для енергосистеми. Вони можуть швидко збільшити виробництво електрики, коли люди споживають її найбільше. А саме вранці та ввечері. Внаслідок війни ГЕС дуже сильно постраждали. А Каховська була повністю зруйнована. Минулого року її підірвали окупанти. Це стало великою втратою для української енергетики, але попри нищівні удари, українська гідроенергетика працює, щоб нести нам світло”, – розповіли у ДТЕК.
Про зелену енергетику
В Україні третє місце з виробництва електроенергії посідає зелена енергетика. Основні переваги чистої енергії – сонячним та вітровим електростанціям не потрібно паливо, також від них немає шкідливих викидів, вони стійкі до обстрілів. Про це повідомили у ДТЕК.
“Третє місце з виробництва електроенергії посідає зелена енергетика. Попереду тільки атомні та теплові станції. Переважно це сонячні й вітрові електростанції. За різної погоди вони виробляють від 10 до 15% української електроенергії. Основні переваги чистої енергії – сонячним та вітровим електростанціям не потрібно паливо, також від них немає шкідливих викидів, саме через це Україна, як і весь світ, зробили ставку на розвиток зеленої енергетики, і ще вона стійка до обстрілів, складно пошкодити сонячні станції, яких тисячі по всій країні, як великих, так і маленьких, наприклад, на дахах будинків, або знищити всі вітротурбіни, їх в Україні декілька сотень, тому зараз ДТЕК будує нові вітроелектростанції, щоб у нас з вами було світло”, – казали у ДТЕК.