Кабмін змінив умови призначення субсидій та прийняв низку інших рішень про ЖКГ та опалення

Кабінет Міністрів змінив умови призначення субсидій, підвищивши ліміт на великі витрати для отримувачів допомоги з 50 тис. до 100 тис. гривень, а у випадку придбання енергетичного обладнання – до 150 тисяч гривень. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, відкриваючи засідання Кабміну 8 листопада.

“Мінсоцполітики на минулому засіданні отримало доручення розробити механізм збереження субсидій за родинами, які встановили енергообладнання вартістю не більше 150 тис. грн, та визначити, що субсидія не буде зменшуватись у разі перебоїв з енергопостачанням. Сьогодні ухвалюємо відповідне рішення”, – сказав Шмигаль. 

Представник уряду у парламенті Тарас Мельничук уточнив, що відповідні зміни Кабмін вніс до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою №848 від 21 жовтня 1995 року. Зокрема, змінено граничний розмір витрат на придбання отримувачами житлових субсидій товарів широкого вжитку, підвищивши його з 50 до 100 тис. гривень.

Крім того, змінами передбачено, що житлові субсидії призначаються у разі купівлі, зокрема у кредит, генеруючих установок для виробництва електроенергії з енергії сонця та вітру, а також комплектуючих до них, якщо разовий платіж не перевищує 150 тис. грн. Ця норма поширюватиметься у тому числі на придбання енергетичного обладнання у межах пільгових державних програм.

Внесено зміни до постанови Кабміну №409 від 6 серпня 2014 року “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” у частині виокремлення особливостей надання державної підтримки на оплату послуги з постачання та розподілу електричної енергії в умовах потенційної її відсутності в період дії воєнного стану, забезпечуючи виплату пільг та субсидій в сталих раніше встановлених розмірах.

Також уряд вніс зміни до Положення i Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива i скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою №373 від 17 квітня 2019 року. Цими змінами передбачено передачу Пенсійному фонду інформації про договори про купівлю-продаж електричної енергії за “зеленим тарифом” у приватних домогосподарств, укладені з постачальниками універсальних послуг на ринку електроенергії.

Джерело