Одружитися просто під час лікування. Тепер військові мають таку змогу. У рівненському госпіталі можна і розписатися, і отримати документи. У лікарні запрацювало віддалене робоче місце Центру адмінпослуг. Поки фахівці приїжджають до шпиталю лише раз на тиждень.
“ЦНАП у Клеванській ТГ відкрився у 2018 році. Віддалене робоче місце біля якого ми зараз знаходимось відкрилось тиждень тому із спектром послуг 20-ть обов’язкових послуг для ветеранів Міністерства у справах ветеранів”, – повідомив начальник відділу ЦНАП Клеванської ТГ Ігор Гуслістий.
Ідея відкрити Центр надання послуг виникла після того, як у госпіталі пацієнти почали одружуватися. Торік кілька пар побралися одразу у медичному закладі. Також для військовослужбовців хотіли полегшити отримання адміністративних послуг на місці. Відтепер як військові, так і медпрацівники у ЦНАПі зможуть отримати консультації, витяги, довідки та подати документи.
“Станом на сьогодні найбільше цікавить консультування по пільгах та допомогах. Тобто вони перебуваючи тут, оформлюють посвідчення учасників бойових дій і переймаються, чи можуть їхні родини на місцевості отримувати пільги”, – пояснив начальник відділу ЦНАП Клеванської ТГ Ігор Гуслістий.
У ЦНАПі працюють дві фахівчині. Олександр Литвинчук каже, отримав відповіді на запитання, які його цікавили. У разі потреби звернеться знову. Поки що Цнап у госпіталі працює лише один день на тиждень.
“Наразі ми домовились, що буде працювати лише один день. Якщо працівник не буде справлятись надавати послуги і прийняти всіх пацієнтів, то буде працювати два – три дні на тиждень наше відділення”, – наголосив керівник КП “Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни” Андрій Бурачик.
Також у ЦНАПі госпіталю до кінця року планують сформувати базу найзапитуваніших послуг серед військових. Щоб у подальшому отримувати доступ до певних реєстрів та видавати нові витяги.
Для українців у Польщі та Чехії діє віртуальний ЦНАП
Центр надання адміністративних послуг Львова став першим в Україні, хто запровадив онлайн-консультації для українців, які перебувають за кордоном. Це так званий «віртуальний адміністратор», яким може скористатись кожен українець. Наразі цей сервіс діє у двох іноземних країнах – Польщі та Чехії, і ним уже скористались понад 300 охочих. Про це 4 листопада повідомили у Львівській міськраді.
З травня 2023 року українці можуть отримати необхідну інформацію та підтримку, не виїжджаючи з-за кордону (місто Гданськ – Польща, місто Брно – Чехія). Звернутись до віртуального адміністратора можна за такими адресами:
- Чеська Республіка, м. Брно, Moravské nám.15, (Український центр) тел.: 728 306 440. Консультації відбуваються щочетверга з 10:00 до 17:00.
- Республіка Польща, м. Гданськ, sul. Karmelicka 1, Gdansk 80-851 тел.: 500 218 337.
Консультації відбуваються: середа 14:00-18:00; четвер 11:00-15:00. Служба підтримки ЦНАП: (032)2975795, 0932975795.
Мережа Центрів надання адміністративних послуг Львівської громади охоплює 14 підрозділів: 7 – у межах міста Львова, 5 – у межах громади, та ще 2 віртуальних адміністратори за кордоном.