Українці почали отримувати листи від податкової службі із вимогою з’явитися в територіальне відділення. Підставою стала необхідність пояснення систематичне ведення господарської діяльності. Питання стосується продажу товарів в Інтернеті та надходженням коштів на особисту картку. Про це у соціальній мережі Threads повідомила бухгалтерка Людмила Боднар.
ДПСУ почала посилено моніторити продавців у Мережі, які користуються цифровими платформами. Зокрема, йдеться про платформу OLX. Кілька разів на рік можна реалізувати вживані речі, однак систематична діяльність із прийманням коштів на банківську картку розцінюватиметься як ведення незареєстрованого бізнесу.
У листі від 8 травня зазначена вимога особисто з’явитися до Головного управління ДПС у Чернівецькій області та надати пояснення, складання з підписанням протоколу про адміністративне правопорушення за результатами дотримання вимог порядку провадження господарської діяльності.
Таким чином, можна зробити висновок, що орган контролю посилив нагляд за громадянами, які займаються онлайн-продажем товарів без офіційної реєстрації ФОП. Підприємницька діяльність є обов’язковою у наступних випадках:
- здійснення масового продажу;
- систематичної реалізації виготовлених власноруч речей або нових товарів;
- прийома замовлень у месенджерах та соціальних мережах.
Якщо громадянин України здійснив три або більше продажів в Інтернеті, він має відкрити ФОП для регулярної сплати податків. Також потрібно декларувати доходи у річній звітності, сплачуючи 23% податків: 18% ПДФО та 5% військового збору. Ігнорування вимог призводитиме до адміністративної відповідальності.
Продавці на OLX, Prom, Rozetka заплатять податки: Кабмін схвалив законопроєкт
Кабінет Міністрів на засіданні 29 квітня схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи”.
Нагадаємо, що наприкінці 2024 року голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що І кварталі 2025 в промислову експлуатацію запуститься нова аналітична система СОД РРО для виявлення ризикових операцій при здійсненні готівкових розрахунків.
Як раніше повідомляв Інформатор, у листопаді 2024 року українська податкова отримала дані як про фізосіб із закордонними активами, так і про представників бізнесу. Україна засекретила фінансову інформацію, отриману нашою Державною податковою службою (ДПС) від своїх іноземних колег у рамках обміну фінансовою інформацією за CRS. Відомо, що підрозділи ДПС уже взялися за опрацювання масиву відомостей: українці отримують запити від податкової на підставі цих відомостей. Правознавці готуються до зростання кількості судових спорів із податковими органами через CRS.