Київстар, Водафон і Лайфселл, які виграли лоти на придбання ліцензій для користування радіочастотним спектром в діапазонах 2100, 2300 та 2600 МГц, мають збільшити покриття. Завдяки діям операторів в Україні поступово покращиться якість зв’язку й інтернету. Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.
Згідно з отриманими ліцензіями оператори мають виконувати обов’язки зі збільшення покриття мобільним зв’язком. Зокрема:
- забезпечити зв’язок на територіях протягом шести місяців з моменту деокупації;
- побудувати щонайменше 1 500 базових станцій у відповідних діапазонах за два роки, з яких 500 — уже в перший рік;
- забезпечити зв’язок у населених пунктах більш як 2 000 осіб, але не менш ніж 90 % населення кожним оператором;
- розширити покриття на міжнародних та національних автошляхах;
- підтримувати якість мобільного зв’язку відповідно до затверджених вимог;
- забезпечити 95 % населення України якісним покриттям мобільного інтернету.
Завдяки цьому в Україні поступово збільшиться покриття та покращиться якість мобільного зв’язку й інтернету. Вказується, що радіочастотний спектр — це цінний та обмежений ресурс, який використовують для передавання сигналів мобільного зв’язку, інтернету, радіо та інших комунікаційних технологій. Кожна частота має своє призначення та обмежену місткість, і з часом її стає дедалі менше, адже спектр вже значною мірою заповнений. Це означає, що не можна просто додавати нові частоти без обмежень, і кожне неправильне використання або розподіл частот може призвести до зниження швидкості зв’язку, частих розривів з’єднання та інших проблем. А ефективний розподіл забезпечує стабільну якість мобільного зв’язку без перешкод і перевантажень, сприяє будівництву нових базових станцій та забезпечує розвиток сучасних технологій.
Про аукціон
19 листопада відбувся аукціон з придбання ліцензій на користування радіочастотним спектром. Цьогоріч мобільні оператори змагалися за п’ять лотів у трьох діапазонах частот. Частоти є ключовим ресурсом для забезпечення якісного мобільного зв’язку та інтернету. За результатами аукціону оператори сплачують кошти за користування спектром, а держава надає операторам ліцензії на 15 років. Отримані кошти від оренди радіочастот перерахують в державний бюджет. Цього року це понад 2,8 мільярда гривень.