ПриватБанк не повернуть Ігорю Коломойському: Верховний Суд поставив крапку у справі про оскарження націоналізації

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам та підтвердив правомірність закриття провадження у справі Nº 910/1834/19 за позовом ексакціонера банку Ігоря Коломойського та компанії Triantal Investments LTD. Про це 26 листопада повідомила прес-служба ПриватБанку.

“Таким чином суд захистив інтереси Держави, як інвестора, яка за рахунок докапіталізації ПриватБанку запобігла краху фінансової системи”, – зазначили в ПриватБанку.

Розгляд цієї справи в судах різних інстанцій тривав майже пʼять років. Позивачі, Ігор Коломойський, якому до націоналізації ПриватБанку належало 41,6572% акцій банку та компанія Triantal, зареєстрована на Кіпрі і повʼязана з ексвласниками, якій належало 16,8176%, намагалися оскаржити договір придбання акцій банку державою та повернути собі акції банку.

“ПриватБанк вітає таке справедливе рішення суду. Це приклад того, що в нашій країні панує верховенство права, а незалежні судді працюють в рамках чинного законодавства та демократичних цінностей. Справа Коломойського та компанії Triantal несла значні ризики для фінансової системи держави через вимоги наших опонентів, проте банк залишається державним. Справу закрито у відповідності до приписів чинного законодавства України щодо неможливості повернення акцій банку колишнім власникам, – зазначила член Правління з питань реорганізації та проблемних активів ПриватБанку Солвіта Деглава.

Нагадаємо, 10 вересня 2024 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив правомірність рішення суду першої інстанції щодо закриття провадження у справі на підставі Закону Nº 590-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності”.

Націоналізація ПриватБанку

ПриватБанк передали у власність держави 18 грудня 2016 року через його неплатоспроможність. НБУ зафіксував проблеми із достатністю рівня капіталу, кредитним портфелем та виконанням нормативів установою й порекомендував власникам ПриватБанку вжити відповідних заходів. Акціонери банку не виконали взяті на себе зобов’язання, тому відбулася націоналізація, яка дала змогу уникнути системних ризиків для банківського сектору та зберегла фінансову стабільність в країні.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського визнав протиправною націоналізацію ПриватБанку. 24 травня 2019 року НБУ подав апеляційну скаргу.

2 березня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд зупинив провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України справи за позовом 64 народних депутатів. 1 червня 2022 року Верховний Суд скасував ухвалу про зупинення провадження по цій справі, що дало змогу продовжити розгляд справи в суді апеляційної інстанції. А вже 15 листопада 2023 року націоналізацію ПриватБанку визнали законною та унеможливили повернути його колишнім власникам. Провадження у справі закрите.

Джерело