Укренерго отримало 10 мільйонів євро від ЄБРР – на що витратять кошти

Національна енергетична компанія «Укренерго» отримала 10 мільйонів євро гранту від Європейського банку реконструкції та розвитку. Відповідну угоду підписали тимчасовий виконувач обов’язків голови правління компанії Олексій Брехт та директор Департаменту енергетики в Європі ЄБРР Гжегож Зелінскі. Кошти спрямують на покриття критично важливих операційних витрат та підтримку ліквідності. Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Вказується, що ЄБРР є надійним партнером НЕК «Укренерго», який надає компанії суттєву підтримку під час війни. Попередні гранти і кредити від банку спрямовувались на потреби відновлення мережі системи передачі та придбання коштовного обладнання, зокрема – автотрансформаторів. А також на підтримку ліквідності компанії у складних умовах. Крім того, ЄБРР фінансує роботи з облаштування пасивного захисту на ключових підстанціях «Укренерго».

“Вдячні Європейському банку реконструкції та розвитку за незмінну підтримку та значний внесок у забезпечення енергетичної безпеки України”, – заявили в Укренерго.

Укренерго про кошторисну вартість матеріалів захисних споруд, побудованих на високовольтних підстанціях

НЕК «Укренерго» наприкінці серпня 2024 року фіналізувало будівництво першої черги антидронового захисту високовольтного обладнання на 41 об’єкті компанії. Як повідомлялось раніше, Укренерго будує захисні споруди на своїх підстанціях, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2022 року №1482. Ще на 22 об’єктах будівництво першої черги захисту завершує Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури України. Цей складний технічний проєкт реалізовано лише на високовольтних підстанціях Укренерго. Україна – перша у світі країна, яка винайшла комплексне рішення фізичного захисту від ударів БПЛА. Захисні залізобетонні конструкції витримують прямий удар «шахедів», які є найбільш небезпечними для об’єктів високовольтної мережі. Також вони захищають обладнання від уламків ракет. З міркувань безпеки, не можна розкривати всі складники системи захисту. Захисні споруди вже збудовані на переважній більшості наших підстанцій. Відповідно до розрахунків, без захисних споруд пошкодження внаслідок російських дронових ударів по об’єктах системи передачі електроенергії, були б у 5-6 разів більшими. Фінансування проєкту з будівництва антидронового захисту повністю забезпечується за кошти міжнародних фінансових організацій – МБРР, ЄІБ, ЄБРР та KfW.   

Орієнтовна вартість основних матеріалів при будівництві захисних споруд на об’єктах «Укренерго»

Джерело