Парламент прийняв в цілому закон №11281 про проведення всеукраїнської інвентаризації усієї нерухомості з метою подальшої передачі в пільгову оренду для розміщення внутрішніх переселенців. ВПО зможуть обирати об’єкт, де б вони хотіли проживати, а органи влади комунікувати з міжнародними організаціями щодо проведення необхідного ремонту та введення об’єкта в експлуатацію. Про це повідомив народний депутат Павло Фролов.
За словами нардепа, передбачається створення інформаційної бази придатного для проживання житла у вигляді публічної інтерактивної карти, де буде доступна інформація про технічний стан об’єкта, його фото, кількість місць для проживання, обсяг потенційних інвестицій для приведення у належний для проживання стан. Важливо, що ВПО зможуть обирати об’єкт, де б вони хотіли проживати, а органи влади комунікувати з міжнародними організаціями щодо проведення необхідного ремонту та введення об’єкта в експлуатацію.
“Подавати заявки на проживання внутрішні переселенці зможуть орієнтовно через пів року після того, як закон набуде чинності”, – вказав Фролов.
Про законопроєкт №11281
Законопроєкт №11281 передбачає створення інформаційної бази придатного для проживання житла у вигляді публічної інтерактивної карти, яка буде пов’язана з іншими державними реєстрами та базами даних. Там буде доступна інформація про технічний стан об’єкта нерухомості, його фото, кількість місць для проживання, обсяг потенційних інвестицій для приведення у належний для проживання стан. ВПО зможуть обирати об’єкт, де б вони хотіли проживати, а органи влади – комунікувати з міжнародними, гуманітарними та благодійними організаціями щодо проведення необхідного ремонту, реконструкції та введення об’єкта в експлуатацію. Крім того, законопроєкт пропонує надавати в оренду майно освітніх закладів, яке не використовується за призначенням рік поспіль, для проживання ВПО.
Деякі категорії ВПО можуть отримати пріоритет у компенсаціях за знищене майно
Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку на засіданні 18 листопада рекомендував прийняти в цілому законопроєкт № 11028. Зокрема, цей документ передбачає внесення змін до закону № 2923-IX, який регулює порядок виплати компенсацій громадянам, житло яких було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав ВПО та інших осіб. Так, пропонується розширити перелік осіб, які матимуть пріоритетне право на компенсацію за зруйноване житло у межах програми єВідновлення. До нього планують додати такі категорії ВПО:
- пенсіонери,
- особи з інвалідністю III групи,
- особи, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю,
- одинокі матері або батьки, які самостійно виховують дитину до 14 років,
- особи, які мають на утриманні двох дітей,
- усиновлювачі, опікуни та піклувальники дитини,
- хворі на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим МОЗ,
- мають на утриманні дитину, яка хворіє на тяжкі ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, орфанне захворювання або інші тяжкі хвороби.