Як шахраї можуть вас ошукати, знайшовши збережений у браузері пароль

Багато користувачів комп’ютерів звикли зберігати паролі у браузері. Це зручно та береже час. Однак шахраї можуть вкрасти ваш пароль, отримати доступ до ваших гаджетів, дістатися до ваших файлів тощо. Про це попереджають у кібеполіції.

Зберігати паролі в браузері – як залишати ключі під килимком перед дверима. Начебто зручно, але чи дійсно безпечно? Давайте разом розберемося, чому краще позбутися цієї звички і знайти більш надійні способи захистити свої дані. 

Чому не варто зберігати паролі в браузерах

Крадіжка паролей шахраями. Якщо зловмисник отримає доступ до вашого комп’ютера або браузера, він може легко вкрасти збережені паролі.

Фізичний доступ сторонніх людей до комп’ютера. Якщо хтось має фізичний доступ до вашого комп’ютера, то така особа зможе переглянути або скопіювати збережені паролі без вашого відома.

У кіберполіції рекомендують запам’ятовувати паролі – це найнадійніший спосіб їх зберігання. Фахівці також наголошують: небезпечно використовувати особисту інформацію для створення паролів. 

Як створити надійний пароль з використанням фраз

Варіант 1. Використовувати перші літери кожного слова знайомої фрази як основу для комбінації пароля. Наприклад, якщо за основу взяти опис звички мого найкращого друга: “КіберКіт лежить на дивані та гріється на сонечку” та обрати перші літери слів і додати спеціальні символи та цифри, вийде така комбінація: Kklndtgns!#24.

Варіант 2. Використовувати всю фразу як пароль. Наприклад, якщо за основу для пароля взяти афоризм Лесі Українки “Без надії сподіваюсьˮ, може вийти така комбінація: BezNadiiSpodivaius, до якої необхідно також додати спеціальні символи та цифри.

Варіант 3. Поєднувати перші склади чи частини кількох слів фрази. Наприклад, якщо з афоризму Григорія Сковороди “Бери вершину і матимеш серединуˮ взяти перші склади слів та додати спеціальні символи та цифри, вийде такий пароль: БеВерМаСер24!, на клавіатурі англійською вийде така комбінація: BeVerMaSer24!#.

Як додавати цифри та спеціальні символи до паролів, щоб їх також легко було запам’ятати? Замінювати деякі літери фрази, яку ви використовуєте для створення пароля на спеціальні символи та цифри за тільки вам відомою схемою. Наприклад, літеру “оˮ замінювати на знак “%ˮ тощо.

Це лише кілька прикладів (не копіюйте їх дослівно!), як створити та легко запам’ятати надійний пароль! Ви також можете використовувати власні способи створення паролів, головне, щоб їх не змогли відгадати шахраї.

 

Джерело