Повернення Дональда Трампа до Білого дому, яке відбудеться з його інавгурацією в січні 2025 року, викликало реакцію на світових фінансових ринках. Республіканці ймовірно матимуть значний вплив на політику США, зокрема в галузях оподаткування, державних витрат та регулювання. Інвестори по-різному сприймають можливий розвиток подій у різних секторах, від криптовалют до державних облігацій, враховуючи як очікувані економічні стимули, так і ризики інфляції. В цілому ринки вже відреагували на новини позитивно, але є ряд ключових аспектів, за якими варто стежити в найближчий період. Про це йдеться в огляді аналітичного підрозділу Binance Research.
Криптовалютний ринок показав бурхливе зростання, де біткоїн в моменті досяг нового історичного максимуму ($75 000), а також спостерігалося значне зростання інших альткоїнів і мем-коїнів. Інвестори позитивно оцінили перемогу Трампа, враховуючи його попередній інтерес до цифрових активів (зокрема NFT) та його зв’язок із DeFi-компанією World Liberty Financial.
Фондові ринки
Ф’ючерси на акції показують позитивну динаміку, і S&P 500 наближається до нового рекорду. Очікування ринків ґрунтуються на обіцянках Трампа щодо дерегуляції, зниження податків і збільшення державних витрат, що має стимулювати економічне зростання. Однак зростає занепокоєння щодо потенційного підвищення тарифів.
Державні облігації/довгострокові відсоткові ставки
Дохідність 10-річних облігацій зросла до 4,5%, досягнувши шестимісячного максимуму. Інвестори очікують, що політичний курс Трампа може призвести до зростання інфляції. Це, своєю чергою, тисне на ставки, підвищуючи вартість боргового фінансування та сигналізуючи про ймовірне посилення інфляційних ризиків.
Долар зміцнився на тлі очікувань підвищеної інфляції та зростання відсоткових ставок. У спрощеному вигляді, вища інфляція – вищі процентні ставки – сильніший долар. Китайські акції та юань зазнали тиску через зміцнення долара та нові політичні очікування. Юань впав на 1% щодо долара, що стало найбільшим зниженням за останній рік, а індекс Hang Seng China Enterprises (HSCEI) знизився на 2,6%.
Чого очікувати далі
Очікується підвищена волатильність найближчими днями, оскільки ринки схильні різко коливатися в періоди політичної невизначеності. Ліквідації можуть викликати великі рухи на ринку, особливо на криптовалютному та фондовому ринках. Якщо нова адміністрація дійсно впровадить сприятливе для криптовалютного ринку регулювання, це може значно підтримати інтерес інвесторів та подальше зростання. Засідання Федерального резерву (FOMC) відбудеться в четвер, 7 листопада, і ринки очікують зниження процентної ставки на 0,25%. Це відповідає попереднім прогнозам, проте вважається, що загальна кількість майбутніх знижень буде меншою, ніж очікувалося, якщо інфляція почне зростати через збільшення державних витрат. Загалом, повернення Трампа до Білого дому та потенційна більшість Республіканців у Конгресі можуть створити умови для значних змін у фіскальній політиці, що вплине на ринки у середньо- та довгостроковій перспективі. Посилення регулювання, зміни у податковій політиці та очікування щодо торгівлі можуть стати ключовими чинниками, які будуть формувати динаміку ринків у наступні місяці.
Вибори в США
Раніше ми писали, що низка провідних американських медіа заявили про перемогу Дональда Трампа у президентських виборах. Згодом президент Володимир Зеленський привітав Трампа з перемогою на президентських виборах у США. За його словами, Україна зацікавлена у розвитку взаємовигідної політичної та економічної співпраці. До того ж вже відомо, де і коли відбудеться інавгурація Трампа.