Як захистити дитину від булінгу: куди звертатися, якщо школа ігнорує проблему

Гідне ставлення у закладі освіти — це право кожної дитини. Якщо ваша дитина стала жертвою або свідком булінгу, зверніться до адміністрації школи із заявою про факт булінгу. Повідомте про випадок до місцевого департаменту освіти чи поліції. Список корисних адрес та телефонів опублікував уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. 

Скористайтеся гарячими лініями допомоги:

  • Дитяча лінія: 116 111 або 0 800 500 225;
  • Лінія з питань булінгу: 116 000;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 800 500 335;
  • Центр надання безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103;
  • Скористайтесь функцією «Повідомити про булінг» на сайті АІКОМ. Подати заяву можуть як батьки, так і самі діти, зокрема анонімно.

Якщо адміністрація закладу освіти, його засновник ігнорують проблему булінгу, ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: 

  • листом за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua
  • за номерами телефонів: 0 800 501 720, 044 299 74 08.

Бу́лінг (від англ. bullying — залякування, цькування, задирання) — різновид насильства; навмисне, що не має характеру самозахисту і не є санкціонованим нормативно-правовими актами держави, довготривале (повторюване) фізичне чи психологічне насильство з боку індивіда, чи групи, які мають певні переваги (фізичні, психологічні, адміністративні тощо) стосовно індивіда, і що відбувається переважно в організованих колективах з певною особистою метою (наприклад, бажання заслужити авторитет у бажаних осіб). 

Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні розширять функції у новому застосунку “Мрія”. Зокрема, через нього школярі зможуть повідомляти про булінг. Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час виступу на EdTech-івенті “Мрія – Постосвіта”. За його словами, у “Мрію” планують додати додаткові функції для дітей, а безпека – ключовий пріоритет.

Джерело