Одним з фаворитів державного Енергоатому є компанія Будівельна індустрія Кантріінвестбуд. До роботи з Енергоатомом, який віддасть цій компанії понад 738,5 млн грн на будівництво захисту для підстанцій трьох АЕС, її єдиний досвід з державою був ремонт санвузлів у податковій в Ірпені. Чим відомий підрядник, від якого залежить, чи буде світло в оселях українців, читайте в Інформаторі.
У липні 2023 року державний “Енергоатом” довірив проєктування захисту від уламків шахедів компанії ТОВ “Будівельна індустрія Кантріінвестбуд” (ТОВ “БІК”) – відповідно за 17 млн 799 тис. 59 грн для Рівненської АЕС, 12 млн 318 тис. 942 грн – для Хмельницької АЕС, 18 млн 299 тис. 443 грн – для Південноукраїнської АЕС. При цьому зробили це без тендерів прямими замовленнями. Чим обумовлений такий вибір Енергоатому – невідомо.
Єдиним досвідом співпраці з державою, який був у “Кантріінвестбуд” до цього, є ремонт санвузлів на 3 та 4 поверхах у Державній податковій інспеції в Ірпені наприкінці 2021 року за 256 тис. 426 грн. Водночас з 2023 року фірма стала фаворитом на замовлення від “Енергоатома” та його підрозділів.
“Енергоатом” доручив “Кантріінвестбуду” створення захисту для підстанцій АЕС обладнання від уламків ракет або дронів у вигляді біґ-беґів (це мішки з піском) або габіонів (металеві сітки з піском). Загалом за це заплатять компанії 751 млн 172 тис. 84 грн. Витрати розподіляться так:
- 238 млн 321 тис. 357 грн на Рівненській АЕС;
- 138 млн 377 тис. 142 грн на Хмельницькій АЕС;
- 114 млн 822 тис. 86 грн на Південноукраїнській АЕС;
- 259 млн 651 тис. 500 грн на незазначеній одній з трьох АЕС.
У 2024 році тимчасова слідча комісія депутатів Верховної Ради України з’ясувала, що в угоді на будівництво Централізованого сховища ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України, яку “Енергоатом” віддав своєму фавориту – “Кантріінвестбуду”, ціна на бетон завищена у 22 рази. Збитки атомного держпідриємства на цьому контракті можуть скласти понад 25 млн грн. В “Енергоатомі” пообіцяли “ретельно перевірити вартість продукції підрядника” та “можливо, зменшити вартість” угоди. Наразі роботи за цією угодою на 54,17 млн грн та за іншою на 49,72 млн грн “Катріінвестбуд” продовжує виконувати.
Компанія ТОВ “Будівельна індустрія “Кантріінвестбуд” заснована у 2020 році у Києві. Очолює компанію з 2021 року її нинішній власник Юрій Ромашко. У 2020 році він балотувався до селищної ради Глевахи на Київщині від партії “Країна” (яку очолював політик Віталій Скоцик), але не став депутатом. Інша компанія Ромашка займалася благоустроєм парку “Совки” у Києві за 6 млн грн. З 2023 року йому також належить компанія БК “Альфа-Будування”, яку у 2022 році заснував Андрій Голубєв – перший власник “Кантріінвестбуду”.
За даними аналітичної системи YouControl, у перші 2 місяці існування власником “Кантріінвестбуд” був Андрій Голубєв. Наразі він мешкає у Швейцарії та очолює лобістсько-консалтингову компанію ROI Center, яка надає послуги для українського та російського бізнесу. Також він очолює “Український центр бізнесу”, який співпрацює з державою у програмі “Велике будівництво” та позиціонує себе партнером “Київстару”, “Метінвесту”, ДТЕК, “Київміськбуду”, “Нафтогазу України”, “Епіцентру” та “Укроборонпрому”. Цікаво, що чоловік з такими ж ініціалами працював старшим оперуповноваженим у Києві у Державній фіскальній службі до 2020 року.
Нагадуємо, що “Укренерго” замовило захист 63 трансформаторів підстанцій за 4,3 млрд грн. При цьому захист від шахедів та уламків ракет, на відміну від “Енергоатому” почали зводили у серпні 2023 року, та роботи досі не завершені. “Укренерго” доручило захист своїх підстанцій фірмі екс-партнера російського олігарха Мордашова, фірмі з оточення екс-нардепа та голови Федерації боксу України Володимира Продивуса, фірмі товариша Олександра Пікалова з Квартал 95. А кому “Енергоатом” довірив будівництво захисту для підстанцій Південноукраїнської АЕС – читайте тут.