Абонентка вимагає від ДТЕК 20 865 гривень за складений акт про порушення – що вирішив суд

Працівники ДТЕК під час перевірки квартири жінки виявили самовільне підключення до мережі. Їй просять сплатити вартість необлікованої електроенергії у сумі 12 033 гривень. Вона відмовляється, бо вважає, що акт про порушення фальшивим та вимагає компенсацію у розмірі 20 865 гривень. Про це йдеться у рішенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області, опублікованому 18 липня 2023 року. 

23.04.2015 року представники ДТЕК провели перевірку дотримання споживачем ПКЕЕН, в результаті виявили порушення п. 48 ПКЕЕН, а саме: «Самовільне підключення електропроводки до електричної мережі поза приладом обліку, тобто порушення схеми обліку, прихованим способом». Факт порушення ПКЕЕН зафіксований актом, на підставі якого провели розрахунок суми не облікованої електричної енергії, розмір якої склав 12 033 гривень, нарахування виконано за період з 22.04.2013 року по момент виявлення порушення ПКЕЕН 28.04.2015 року.

12 березня 2020 року жінка надала відклик на позовну заяву, в якому вказувала, що при проведенні перевірки дотримання споживачем ПКЕЕН в її квартирі працівниками енергопостачальна були вчинені шахрайські дії, які полягали у тому, що вони без її згоди увірвалися до квартири та почали фотографувати. Крім того, ніякого стороннього підключення не знайшли, зазначивши в акті, що точку підключення виявити неможливо. Також, на її думку, акт по порушення є нікчемним та складений з порушенням. Громадянка надала зустрічну позовну заяву про відшкодування заборгованості за спожиту, але необліковану електричну енергію, внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією для населення, в якій просила суд за порушення ДТЕК ЗУ «Про захист прав  споживачів», за надання свідомо неправдивої інформації споживачу, за постійне введення в оману її як споживача та за незаконне використання її персональних даних як споживача, та за завдану шкоду протиправними діями юридичної особи АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», що декларує надання комунальних послуг, за фальшування акту про порушення – стягнути на її користь моральну шкоду у розмірі 20 865 гривень.

Яке рішення прийняв суд? 

Суд задовольнив позов. З жінки на користь акціонерного товариства «ДТЕК «Дніпровські електромережі» стягнуть заборгованість по акту про порушення від 23.04.2015 року в розмірі 12 033 гривень.

“Суд, беручи до уваги, що відповідачка на судове засідання не з’явилася, її твердження, щодо неправомірних дій представників позивача  та нечемності акту про порушення спростовуються наявними в матеріалах справи доказами,  вважає, що в судовому засіданні було зібрано достатньо доказів, які підтверджують порушення відповідачкою правил користування електричною енергією для населення, що спричинило  наявність не облікованої електричної енергії на суму 12 033 гривень, яка підлягає стягненню з відповідачки в силу ст. ст. 714, 610, 611 ЦК України, правил користування електричною енергією для населення, затвердженою постановою КМУ від 26.07.1999 року за № 1357”, – наголосив суд.

Джерело