ПриватБанк вимагає стягнути з клієнтки заборгованість за кредитним договором у розмірі 200 882 гривень. Вона подала зустрічний позов проти фінустанови щодо повернення безпідставно списаних коштів з її рахунку. Про це йдеться у рішенні Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області, опублікованому 28 жовтня 2024 року.
13.10.2023 року акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» звернулося до суду з позовом до жінки про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 200 882 гривень. 23.01.2024 року до суду з зустрічним позовом звернулася громадянка до акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про повернення безпідставно списаних коштів та здійснення зустрічного зарахування грошових сум посилаючись на те, що між сторонами відсутня згода щодо істотних умов договору, зокрема розміру відсотків, як плати за користування грошовими коштами тому умови та правила споживчого кредитування, не можуть бути доказом волевиявлення сторони та підставою для нарахування і сплати відсотків. Крім цього, в анкеті заяві про приєднання до умов та правил надання банківських послуг відсутні будь-які умови, згідно з якими банк наділений повноваженнями автоматично та без погодження з клієнтом списувати з її рахунку кошти.
Розгляд справи
Суд з’ясував, що жінка звернулася до АТ КБ «ПриватБанк» з метою отримання банківських послуг, у зв’язку з чим підписала заяву № б/н від 09.07.2019 року. Відповідно до виявленого бажання, їй відкрили кредитний рахунок (що підтверджується випискою по рахунку, яка додається до позову) та встановили початковий кредитний ліміт. Надалі вона, ознайомившись з умовами обслуговування кредитних карток та підписавши паспорт споживчого кредиту від 09.07.2019 року, отримала картку типу: преміальна картка VISA Signature (кредитний ліміт до 300 тисяч гривень). Отримання картки підтверджується фотографією клієнтки з карткою, довідці про отримані картки та випискою по рахунку, які додаються до позовної заяви. Інформація щодо встановлення та зміни розміру кредитного ліміту підтверджується довідкою про зміну умов кредитування та обслуговування карткового рахунку, яка додається до позову. Щодо встановлення та зміни кредитного ліміту банк керувався п.п. 2.1.1.2.5 Договору, на підставі яких громадянка при укладанні Договору дала свою згоду, щодо прийняття будь-якого розміру кредитного ліміту та його зміну за рішенням та ініціативою банку.
Яким було рішення суду?
Суд задовольнив позов ПриватБанку. З жінки на користь фінустанови стягнуть заборгованість за кредитним договором б/н від 09.07.2019 року у розмірі 114 195 гривень. В задоволенні зустрічного позову громадянки до ПриватБанку про стягнення безпідставно списаних з банківського рахунку коштів відмовили.
“Отже, умови кредитування щодо сплати процентів та неустойки передбачені безпосередньо в заяві, що особисто підписана відповідачкою. Окрім того, вона не заперечувала факт отримання картки та факт видачі кредитних коштів. Суд вважає, що поведінка позивачки за зустрічним позовом, яка тривалий час користувалася кредитними коштами, в тому числі додатком “Приват-24″, тобто здійснювала перекази та після сплати відсотків, не відмовилась від отримання послуг, а навпаки просила підвищити кредитний ліміт, не є суперечливою, а на думку суду є послідовною та виваженою. Зважаючи на викладене, беручи до уваги поведінку громадянки під час користування кредитними коштами суд вважає, що зустрічний позов є таким що не підлягає до задоволення”, – наголосив суд.