ЦНАП відмовив парі у прийнятті заяви на укладання шлюбу – у чому справа та що вирішив суд

Пара вирішила укласти шлюб. Для цього вони звернулись до ЦНАПу, але їхню заяву не прийняли, бо заявниця не досягла шлюбного віку. Про це йдеться у рішенні Турійського районного суду Волинської області, опублікованому 21 листопада 

Пара вирішила офіційно укласти шлюб, звернувшись до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Турійської селищної ради з метою державної реєстрації шлюбу, отримали відмову у прийнятті заяви, оскільки заявниця не досягла шлюбного віку. Зараз вона перебуває на тридцятому тижні вагітності. Стверджує, що її мама не заперечує проти укладення шлюбу, майбутній чоловік працює, має стабільний заробіток, укладення шлюбу буде відповідати її та дитини інтересам, а тому просить суд надати їй право на укладення шлюбу.

Суд з’ясував, що відповідно до свідоцтва про народження, виданого 23 січня 2008 року Туличівською сільською радою Турійського району Волинської області, заявниця народилася. 23 березня 2022 року вона отримала паспорт громадянина України. Згідно з довідкою комунального підприємства «Турійська лікарня планового лікування» від 13 травня 2024 року жителька села Літин Ковельського району Волинської області, знаходиться на обліку в жіночій консультації медичного закладу з приводу вагітності 5-6 тижнів.

Мати заявниці не заперечує проти шлюбу їх неповнолітньої дочки, оскільки він відповідає її інтересам. Зацікавлена особа – чоловік підтвердив своє бажання зареєструвати шлюб із заявницею та створити з нею сім’ю.

Що вирішив суд? 

Заяву про надання права на шлюб задовольнили. Суд надав неповнолітній дівчині право на укладення шлюбу з чоловіком.

“Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Відповідно до ч. 1 ст. 27 Сімейного кодексу України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства. Таким чином, судом не встановлено будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявниці. Крім того, як встановлено судом, вона перебуває в стані вагітності й укладення шлюбу буде відповідати як її, так і інтересам дитини. На підставі вищевикладеного, встановивши, що надання права на шлюб заявниці відповідає її інтересам, враховуючи той факт, що громадянка має намір укласти шлюб для створення повноцінної сім’ї, її мати проти укладення шлюбу не заперечує, суд вважає, що надання права на шлюб відповідає правам та законним інтересам заявниці. Судом достовірно встановлено, що укладення такого шлюбу не буде суперечити моральним засадам суспільства. Враховуючи, що заявниця не досягла шлюбного віку, надання їй права на шлюб з метою його реєстрації з громадянином буде відповідати її інтересам та інтересам майбутнього подружжя, суд вважає, що заява підлягає задоволенню”, – наголосив суд. 

Джерело