Жінка вирішила отримати одноразову допомогу при народженні дитини. Для цього вона звернулась до ЦНАПу, але їй відмовили у прийнятті заяви. Про це йдеться у рішенні Виноградівський районний суд Закарпатської області, опублікованому 13 січня 2025 року.
14.01.2020 року пара зареєструвала шлюб, у Нью-Йорку (США) в них народився син, що підтверджується копією свідоцтва про народження (із перекладом на українську мову), яке видане управлінням охорони здоров’я та психічної гігієни. При зверненні до Центру надання адміністративних послуг Виноградівської міської ради Закарпатської області із заявою про отримання одноразової допомоги при народженні дитини, заявниці відмовили у зв’язку з розбіжностями написання імені матері та батька у свідоцтві про народження дитини та власних паспортах громадянина України.
Розгляд справи
Суд з’ясував, що 14.01.2020 року між парою було зареєстровано шлюб, про що зроблено актовий запис №6. Заявницею, після реєстрації шлюбу змінено прізвище. В Нью-Йорку (США) у них народився син, що підтверджується копією свідоцтва про народження (із перекладом на українську мову), яке видане управлінням охорони здоров’я та психічної гігієни.
У перекладі свідоцтва про народження у графі «ПІБ матері (дівоче прізвище)», а «ПІБ батька (без по батькові), що не відповідає паспортним даним. 03.09.2024 року тимчасовий виконувач обов’язків генерального консула України видав жінці довідку про те, що її чоловік уродженець Нью-Йорк, штату Нью-Йорк, Сполучених Штатів Америки, набув громадянства України. Листом Виноградівської міської від 26.11.2024 року заявниці було дано письмову відмову у визначенні права на призначення допомоги при народженні дитини.
Що вирішив суд?
Позов жінки задовольнили. Суд встановив факт, що вона з чоловіком, які записані у свідоцтві про народження (із перекладом на українську мову), яке видане управлінням охорони здоров’я та психічної гігієни міста Нью-Йорк (США), є батьками сина, що народився в Нью-Йорку, штату Нью-Йорк, Сполучених Штатів Америки.
“Відповідно до вимог ст. 315 ЦПК України, суди розглядають справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення, а згідно з п.п. 1, 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України – про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами; належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документів, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеної у свідоцтві про народження або паспорті. Встановлення факту родинних відносин, має для заявників юридичне значення, оскільки від цього залежить реалізація їх права на призначення допомоги при народженні дитини та отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У зв’язку із вищевикладеним заявлені вимоги підлягають до задоволення”, – наголосив суд.