У клієнта ПриватБанку викрали з картки гроші, а інтернет-ліміт не спрацював – реакція фінустанови

Чоловік встановив ліміт на оплату в інтернеті 6 700 гривень. Він оплатив у магазині 5 374 гривень, а згодом дізнався про списання 11 877 гривень, яке свідчить про те, що встановлені ним обмеження не діють. Відповідна скарга опублікована 16 жовтня на сайті “Мінфіну”.

За його словами, він звернувся до ПриватБанку, аби оформити заявку на повернення коштів. Також йому вказали, що встановлений ним ліміт не стосується оплати, яку здійснили шахраї. 

“Хочу всіх застерегти від того, щоб користуватися картками ПриватБанк, адже з них зникають гроші. Їх крадуть шахраї-професіонали, а ПриватБанк розводить руками, або з ним діляться шахраї. Ось моя ситуація в межах доби: 1. Ставлю ліміт на оплату в інтернеті 6 700 гривень. 2. Оплачую купівлю в інтернет-магазині 5 374 гривень. Тобто інтернет-ліміт вже буде 6700−5 374 гривень = 1 325 гривень. 3. За декілька годин, у ту саму добу з моєї карти зникає 6 502 гривень, як оплата в інтернеті. Було шість платежів загальною сумою 6 502 гривень. 4. Так, а що з інтернет-лімітом? Був ліміт на добу 6 700 гривень, а з картки пішло на оплату через сайти 11 877 гривень. 5. Телефоную до банку, розповідаю все, робимо заявку, но повернення (ну ви розумієте, що шансів нуль) і я запитую, а як так що є ліміт 6 700 гривень на добу, а в мене за добу оплат в інтернеті 11 877 гривень, а банк відповідає, що цей ліміт не стосується оплати, яку зробили шахраї. Адже можна якось платити в інтернеті оминаючи інтернет-ліміт. Ну ви зрозуміли, ліміт це для вас, а шахраї можуть вашу карту обчистити поза лімітом. Тож моя порада: не тримати гроші в банку який дає можливість красти ваші гроші, в банку, де ліміт на оплату в інтернеті не працює”, – скаржиться чоловік. 

Реакція ПриватБанку на скаргу клієнта

У ПриватБанку відреагували на скаргу чоловіка. Там вказують, що ліміт на оплату в інтернеті використовується в разі оплати на ризикових сайтах.  

“Ліміт на оплату в інтернеті використовується в разі оплати на ризикових сайтах. У випадку, якщо оплата проходить не на ризиковому сайті даний ліміт не буде залучений. Оплата в інтернеті можлива за умови володіння даними картки, як то CVV код і термін дії разом з номером картки. Дану інформацію шахраї могли отримати не тільки з необережності, а й більш витонченими методами (наприклад, камери спостереження на касах магазину і недобросовісні охоронці, ненадійні сайти). За зверненням до підтримки банку можуть бути сформовані запити на оскарження операцій в міжнародній платіжній системі. Ми завжди радимо клієнтам бути уважними і слідувати простим правилам, для чого розмістили на нашому сайті декілька дієвих порад тут і тут”, – заявили у ПриватБанку. 

Джерело