Майбутній директор ФБР Кеш Патель має намір порушити розслідування проти Зеленського: чим він незадоволений

Кандидат на посаду директора ФБР Кеш Патель заявив, що має намір порушити розслідування щодо президента України Володимира Зеленського. Патель стверджує, що Зеленський неналежно розпоряджався військовою допомогою, яку отримує Україна від США. Особливо він акцентує увагу на інциденті, коли ракети української ППО потрапили на територію Польщі.

Патель в інтерв’ю Kash’s corner заявляє, що український лідер мав бути більш обережним з використанням коштів американських платників податків. Він наголосив, що щиро сподівається провести розслідування на тему американської військової допомоги.

“Де ці гроші поділися – таке питання вимагатимуть американці, тому що це наші гроші. Вони з податків, які наші люди платять”, – емоційно заявив Патель. 

При цьому, як наголошує Патель, справа йде вже не про мільярд доларів. Бо виділялися значно більші суми.

“Ми сотні разів відправляли стільки, як на самому початку [повномасштабного вторгнення РФ]. І все це йшло в одну єдину країну! Навіть не знаю, як Конгрес США все це зводить до купи”, – додав він.

Крім того, він обвинувачує Зеленського в тому, що він надавав неправдиву інформацію про обстріли Польщі. Зокрема, він вважає, що президент України неправильно повідомив про ракетний удар Росії по польській території ракетами. Натомість як виявилося, це були ракети, випущені з території України, зазначив майбутній голова ФБР.

“І Зеленський виступав з трибуни Конгресу, заявлявши, що Росія запустила ракети по Польщі, що саме по собі вже вважалося актом початку війни (через те, що Польща є країною НАТО – ред). Але, як виявилося, ніякої подібної ракети Росія не направляла. І з’ясовується, що це була ракета України, яка залетіла у Польщу”, – розповів ведучому с подивом майбутній очільник ФСБ.

На відповідь ведучого, що у ППО бувають помилки в обороні, він відповів, що так не годиться. Мовляв, якщо Зеленський отримує гроші від США, він має відповідати за те, куди вони тратяться і як потім використовуються.

“Тому якщо Зеленський сподівається і надалі просити світ про ще більші та більші гроші, приїжджаючи до США, вмощуючися в голові нашого Конгресу і кажучи, що “нам треба більше грошей”, і потім ще буде дзвонити та вимагати у нового спікера Білого дома надавати більше і більше грошей, дзвонити міністру оборони за все більшою і більшою підтримкою, більшою кількістю техніки… У такому разі йому треба бути більш готовим до світових засад щодо плину війни, бо те, що він зробив, коли заявив про ту ракетну атаку призвело до того, що ми просто не можемо мати повну довіру, даючи лідеру мільярди доларів і дозволяти йому казати, мовляв, я не зобов’язаний звітувати перед вами, куди поділися гроші”, – підсумував він. 

Який з мирних планів Трампа найбільш імовірний

Поки обраний президент США не озвучив свій план завершення війни в Україні, ми за допомогою математичних моделей намагалися зʼясувати – яку з відомих версій цього плану йому справді сподобається. Теорія ігор зобов’язує його зібрати якомога більше балів, і точно не отримати негативний результат.

При цьому Трампу реально завершити війну за 24 години, навіть попри те, що наразі це здається неможливим. Але ціна буде надто високою –  США мають піти на поступки Росії стосовно її стратегічних вимог. З огляду геополітики це набагато важливіша тема, ніж просто війна в Україні. Певно через те її не обговорюють публічно.

Гірше того, як вже пише NYT, Трамп може скасувати допомогу Україні на 20 млрд доларів або теоретично може спробувати скасувати санкції, що утримують замороженими активи російського центрального банку. Це унеможливить надання Україні кредиту.



Джерело