Пєсков зізнався, що Москва відчуває тиск ЄС, але погодиться розглянути 30-денне перемир’я

Москва заявила про готовність розглянути перемир’я на місяць. Однак говорить про “тиск Заходу”. Між тим, Київ і союзники чекають відповіді до 12 травня.

Як заявив прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков в інтерв’ю CNN, Росія “не відкидає” ідею тридцятиденного припинення вогню, однак вказує на “власну позицію” з цього питання та скаржиться на тиск з боку європейських держав. Пєсков уточнив, що Кремль уже пропонував короткочасну паузу в бойових діях – з 8 по 11 травня – однак, за його словами, відповіді від України нібито не було.

“Ми маємо власне бачення припинення вогню, проте відкриті до діалогу. Ми поважаємо посередницькі зусилля США, однак на Росію тиснути марно”, – сказав Пєсков.

У Кремлі визнають, що зазнають тиску з боку країн Європи, які просувають ідею місячного перемир’я, та запевняють, що “стійко” йому протистоять. Представник російської влади також додав, що навіть у разі запровадження нових санкцій Москва нібито знає, як їх “нейтралізувати”.

Зустріч союзників в Києві і вимоги щодо перемир’я

Тим часом, у Києві 10 травня відбулася масштабна зустріч так званої “коаліції охочих” – лідери понад 30 країн зібралися для обговорення шляхів припинення війни. Участь у заході взяли президенти Франції та України, а також глави урядів Великої Британії, Польщі, Німеччини та інших держав.

Підсумком перемовин стала спільна вимога до Росії – погодитися на негайне безумовне припинення вогню з 12 травня терміном на 30 днів. Перемир’я має охоплювати повітряний простір, морську зону та сухопутний фронт. Якщо Москва до зазначеної дати не погодиться на повномасштабну паузу в бойових діях, країни ЄС, США та Велика Британія запровадять новий пакет санкцій і посилять постачання зброї Україні. 

Прем’єр Британії Кір Стармер зауважив, що у разі дотримання перемир’я сторони зможуть негайно перейти до мирних переговорів. Французький президент зробив три ключові послання після прибуття до Києва. Для нього надважливими є мир, суверенітет та майбутнє України.

Зазначимо, що незважаючи на офіційно оголошене російське “перемир’я” з 8 по 11 травня – на честь 80-річчя закінчення Другої світової війни – російські війська вели активні наступальні дії вздовж усієї лінії фронту. Водночас у Москві й надалі намагаються подати себе як сторону, що “готова до миру”, в той час як західні лідери вимагають реальних кроків, а не символічних жестів.

Джерело