Несподіваний союз новообраного президента США Дональда Трампа, прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та Папи Римського Франциска може зірвати західну підтримку України. Про це заявив посол Угорщини у Ватикані Едуард Габсбург-Лотрінген. За його словами, Папа Римський відіграє важливу роль у підтримці угоди, в межах якої Трамп, ймовірно, змусить Київ до територіальних поступок Росії.
Слова дипломата передає видання The Independent. За його словами, під час першого президентства Трампа політичні відносини Вашингтона і Будапешта “були на піку”, а також вони обговорювали питання вирішення конфліктів, які загрожують світовій безпеці.
“Після рішення американського електорату кілька днів тому ми дійсно маємо велику надію, що угорсько-американська політична співпраця повернеться до свого піку: ми поділяємо схожі погляди на мир, нелегальну імміграцію та захист сімей. Я вірю, що шанси на те, що після майже тисячі днів війни мир нарешті повернеться в Україну, є кращі, ніж будь-коли”, – зауважив Габсбург-Лотрінген.
За його словами, до альянсу Трампа-Орбана може долучитися і Папа Франциск. Він нещодавно приїздив до Будапешту, і, як наголосив посол, начебто зізнався у своїй давній прихильності до Угорщини.
Він додав, що цілком можливо, що Папа підтримає мирну угоду, проти якої виступають усі інші західні союзники в НАТО. Саме цього очікують у Будапешті.
“Останні роки Угорщина веде самотню боротьбу за негайне припинення вогню та мир в Україні. Бути прямим сусідом і мати угорську меншину в Україні дає нам дуже чітке бачення. Єдиним союзником був Святіший Отець Папа Франциск, який виступав у тому ж напрямку і займався мирною дипломатією. З новим президентом Трампом у нас є союзник, який чітко заявив, навіть у своїй промові під час виборів, що він хоче покласти край війнам, що також означає війну в Україні”, – підсумував дипломат.
Трамп хоче посадити Україну та РФ за стіл переговорів
Дональд Трамп вже поділився планами на свій перший тиждень роботи на посаді президента США. Серед ключових питань, які він збирається розв’язати ще в перший день, присутня ціль – посадити Київ та Москву за стіл переговорів.
У Росії вже встигли заявити, що країна-терористка не візьме до уваги ті пропозиції Дональда Трампа щодо України, в яких буде закладена ідея поразки РФ. Заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков каже, що інші ідеї можуть бути розглянуті. За його словами, російська сторона “готова вислухати” Трампа, при цьому простого вирішення цієї проблеми бути не може.
Нині ж відчувається дежа-вю: на Заході все частіше кажуть, що війна завершується та почалися мирні переговори. Офіційно влада України все спростовує: повторює про боротьбу до кордонів 1991 року і скаржиться на ІПСО. Спростовують і переговори у Катарі – майже на рівні заяв Володимира Зеленського у Будапешті, коли він казав, що нам потрібна підтримка не з переговорами, а зі зброєю. Майже подібне відбувалося перед початком великої війни, тільки навпаки. Інформатор у матеріалі виклав три версії, чому так відбувається.