Під час переговорів між Україною та Росією у Стамбулі забезпечили переклад відразу чотирма мовами. Це дозволило всім сторонам ефективно спілкуватися. Про це розповів перший заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця в ефірі телемарафону.
За його словами, організацією синхронного перекладу займалася турецька сторона, яка також відповідала за підготовку всієї зустрічі. Кислиця відзначив зручне розташування учасників у кімнаті переговорів, де між українською та російською делегаціями зберігалася достатня дистанція.
“До честі турецької сторони, яка організовувала перемовини – вони були правильно організовані навіть з точки зору географії кімнати… Між нами й росіянами була достатня відстань. І, повертаючись до мови, був організований дуже якісний переклад – був переклад українською, російською, турецькою і, здається, англійською. І ми використовували й англійську, і українську – росіяни говорили російською”, – пояснив він.
Контакти України та РФ у Стамбулі: що відомо
Нагадаємо, що 15 травня мала відбутися зустріч між президентами Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним у Туреччині, проте російський лідер не приїхав, хоч і було домовлено про зустріч. Втім, переговори між делегаціями від України та Росії все ж відбулися – але на нижчих рівнях. 16 травня у Стамбулі відбувся перший безпосередній контакт між сторонами за останні три роки.
Переговори тривали близько двох годин і завершилися без значного прогресу, зокрема через вимогу Росії вивести українські війська з Запоріжжя та Херсону, контроль над якими росіяни не мають. За інформацією джерел, РФ також погрожувала створити на Сумщині “санітарну зону” за вказівкою Путіна. Питання про припинення вогню залишилось відкритим.
Після зустрічі європейські лідери підтвердили підтримку України і наголосили, що позиція Росії свідчить про відсутність бажання закінчувати війну та виявляти добру волю. Російські вимоги вони назвали неприйнятними.
Наразі Україна готується до нового раунду переговорів, обговорюють одразу три можливі локації – Стамбул, Ватикан або Швейцарія. Також було оприлюднено, які європейські країни нині найбільш активно підтримують мирний процес. При цьому відомо, що Путін проти перемовин у Ватикані і вже відмовився туди їхати.