Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що наступне засідання Контактної групи з питань оборони України (відомої як формат “Рамштайн”) вже узгоджено та відбудеться у лютому. Учасники планують посилити участь США. Також у планах залучити європейські країни до координації допомоги Україні.
Про це він заявив після завершення чергового засідання у Німеччині 9 січня, інформує “Радіо Свобода”. Міністр додав, що “жодних проблем немає, оскільки наступний “Рамштайн” вже узгоджений”.
“Ми вже визначили, що в лютому проведемо наступний “Рамштайн”, – зазначив Умєров.
Він також підкреслив важливість присутності США у форматі, наголосивши: “Ми хочемо, щоб Сполучені Штати залишалися і посилювали свою участь. Існують різні формати співпраці. Наприклад, створено NSATU – координаційний центр під егідою НАТО. Європейські країни також готові долучитися до керівництва чи співкерівництва цим процесом разом із Україною”.
Чи зменшать США військову підтримку
Тим часом у контексті заяв Дональда Трампа про бажання “швидко завершити війну” на Заході аналізують можливі сценарії, зокрема зменшення ролі США у військовій підтримці України. Раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш припустив, що засідання 9 січня може стати фінальним у цьому форматі.
Своєю чергою, очільник Пентагону Ллойд Остін зазначав, що подальша доля “Рамштайну” залежатиме від наступної адміністрації США. Він наголосив, що цей формат є ключовим для Києва та його партнерів.
Нагадаємо, що міністр оборони США Ллойд Остін покидає свою посаду. Він оголосив 9 січня про пакет допомоги Україні на 500 мільйонів доларів. Черговий пакет допомоги охоплює ракети ППО, боєприпаси та обладнання для винищувачів F-16. Це остання допомога адміністрації Джо Байдена напередодні зміни влади у Білому домі.
При цьому Трамп планує продовжити постачання зброї Україні і після своєї інавгурації. Він також вимагатиме від країн НАТО збільшити оборонні витрати. ЄС також озвучив свою позицію щодо військової підтримки України. За словами очільниці дипломатії ЄС Каї Каллас, Європейський Союз готовий взяти на себе провідну роль у разі, якщо Сполучені Штати припинять підтримку України.