Україна може стати членом Європейського Союзу впродовж наступних п’яти років. Це станеться за умови виконання всіх необхідних реформ. Тобто йдеться про 2029 рік вступу.
Про такі терміни заявив єврокомісар з питань добросусідства та розширення Олівер Варгеї у середу, 30 жовтня, на пресконференції в Брюсселі з нагоди презентації звіту про розширення ЄС. У звіті йдеться про прогрес країн-кандидаток на вступ, передає кореспондентка DW.
За словами Варгеї, для України, Молдови та країн Західних Балкан створили додаткові інструменти. Вони мають “допомогти країнам прискорити проведення реформ”.
“Ці інструменти називаються “План зростання”, “План України”, залежно від країни. І за допомогою цього плану ми зробили можливим для Західних Балкан, Молдови, а також для України завершити реформи, щоб все підготувати та стати членом ЄС до кінця наступного мандату Європейської Комісії”, – сказав він.
Україна анонсувала більш амбітний план приєднання до ЄС
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль ще рік тому повідомляв про дворічний план-графік вступу до ЄС. Саме ця тема повинна була домінувати на саміті Україна-ЄС у 2023 році.
На саміті Україна-ЄС лідери Євросоюзу зустрілись з вищим керівництвом нашої держави та зробили кілька важливих заяв щодо України. Президент України уточнив, що весною 2024 року Україна мала б отримати проміжну оцінку Єврокомісії щодо того, наскільки успішно Україна виконує сім вимог ЄС. Лідери ЄС запевняли нас у незворотності процесі євроінтеграції України та зазначали, що зрештою Україна має стати членом ЄС. Станом на лютий 2023 року Україна виконала 72% усіх завдань від ЄС.
При цьому конкретних заяв щодо членства України в ЄС впродовж 2024 року так і не було. На тлі цього віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина на міжнародному форумі GLOBSEC у Братиславі заявила, що “Україна не дозволить затягнути себе знову у гру обіцянок”. Тим часом в уряді Франції заявили, що процес вступу України до Євросоюзу може зайняти 15 або 20 років.