Єрмак та Умєров завтра вирушать у США, хочуть зустрітися з Келлогом

Голова Офісу президента Андрій Єрмак у середу, 4 грудня, вирушає до Сполучених Штатів разом із міністром оборони Рустемом Умєровим та віцепрем’єркою, міністеркою економіки Юлією Свириденко. Візит спрямований на проведення переговорів з офіційними представниками влади США. Одним із ключових питань стане ініційований Кітом Келлогом план мирного врегулювання, який передбачає дипломатичний шлях повернення окупованих територій.

Про дату візиту і інші деталі повідомляють джерела Radio NV у дипломатичних колах. За словами іншого джерела, очікується, що Андрій Єрмак матиме розмову з Кітом Келлогом, якого Трамп висунув на посаду спеціального представника з питань України.

“Основна мета цієї поїздки – зустріч із представниками команди новообраного президента США Дональда Трампа”, – зазначив співрозмовник видання.

На зустрічі планується обговорення ключових аспектів майбутньої політики адміністрації Трампа щодо українського питання. Видання зазначає, що запити на коментарі щодо цього візиту, надіслані до Міністерства оборони та Офісу президента, залишилися без відповіді.

“Єрмак планував поїздку до США одразу після виборів разом із Ольгою Стефанішиною, але тоді не вдалося організувати переговори з людьми з оточення Трампа”, — повідомило джерело.

Що відомо про Кіта Келлога і його мирний план

Нагадаємо, Дональд Трамп призначив 80-річного генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога своїм помічником і спеціальним посланцем із питань України та Росії. За інформацією CNN, Келлог запропонував план завершення війни, який передбачає повернення окупованих територій дипломатичним шляхом і тимчасове припинення процесу інтеграції України до НАТО.

Цей план також включає часткове послаблення санкцій проти Росії в обмін на припинення вогню, замороження лінії фронту та створення демілітаризованої зони на території України. У разі підписання мирної угоди всі санкції проти РФ мають бути скасовані. Кошти на відновлення України пропонується залучати через митні збори на експорт російських енергоносіїв.

Україна ж вкотре заявляє на увесь світ, що прагне гарантій безпеки через членство в НАТО або інші подібні альтернативи. Тоді як Росія залишається непримиренною, намагається затягнути мирні переговори, а потім і зовсім відхилить всі пропозиції США, щоб виграти час для максимального просування в Україні. Міжнародні лідери обговорюють найрізноманітніші ідеї, які б змогли наблизити мир в Україні, такі, як ізраїльська чи фінська моделі, які пропонують різні підходи до вирішення конфлікту.

Джерело