Астрономи Обсерваторії Сонця і Геліосфери (SOHO) прогнозували, що в останні дні жовтня у нічному небі можна буде побачити комету C/2024 S1 (ATLAS). Вона мала бути дуже яскравою й порадувати мешканців нашої планети своїм хвостом. Проте останню миті вона не виправдала очікування, бо при наближенні до Сонця просто згоріла.
Про це повідомило видання Space.com. Зазначається, що ця комета називалась Гелловінською, адже мала засяяти саме на це свято. Але хвостата мандрівниця розпалась, коли прямувала до перигелію, найближчої до Сонця точки на її орбіті. Сталось це 28 жовтня. Проте дробитись вона почала ще 9 числа, але астрономи сподівались, що все ж таки побачать яскраве світло небесного тіла.
Найкраще C/2024 S1 (ATLAS) було видно 23 жовтня, коли вона максимально наблизилась до Землі. Тоді її зоряна величина досягла лише 8,7 одиниць, тому спостерігати за кометою можна було тільки за допомогою телескопа. Це звісно засмутило прихильників таких явищ.
Варто зазначити, що ця комета належить до групи Крейтца. Вони рухаються по орбіті, які наближають їх до Сонця. Саме при контакті з ним комети цієї групи повністю руйнуються. Вважається, що ці маленькі комети є залишками більшої, яка розкололася в далекому минулому.
Комета групи ATLAS
Нещодавно у більшості українських міст мешканці мали змогу спостерігати проліт ще однієї комети групи ATLAS. Її можна було побачити без спеціальних приладів, адже вона є найяскравішою за останні 13 років.
Проліт цієї комети навіть зафіксували вуличні камери у місті Дніпро. Цзицзіньшань — ATLAS належить до короткоперіодичних комет, не лише найяскравіша хвостата зірка, а й найрідкісніша. Максимально близько до Землі вона підлетіла 12 жовтня та до 20 жовтня зрідка ще виднілась у небі.
Раніше Інформатор писав, що українці напочатку жовтня мали змогу спостерігати полярне сяйво “Аврора”. Спричинила його магнітна буря, яка стала наслідком потужного викиду плазми під час сонячного спалаху. Бачили це нордичне сяйво мешканці Києва, Запоріжжя, Дніпра на інших міст України.