Байден порушив слово та помилував свого сина Гантера: що проти цього може зробити Трамп

Чинний президент США Джо Байден підписав указ про помилування свого сина Гантера Байдена, попри неодноразові заяви, що не планує цього робити. Батько врятував Хантера від 17 років в’язниці, що загрожували йому за двома кримінальними звинуваченнями. Дональд Трамп, вступивши у свої президентські права у 2025 році, нічого не зможе з цим зробити – рішення про помилування остаточне, наголошує 1 грудня CNN. Також відповідну заяву опубліковано пресслужбою Білого дому 1 грудня.

CNN зазначає, що, помилувавши свого сина, Байден порушив обіцянку, яку він неодноразово давав публічно до і після виходу з президентських перегонів 2024 року. Президент і його представники заявляли, у тому числі й після перемоги Трампа на виборах 2024 року, що Байден не втручатиметься в розслідування проти сина, не помилує Хантера Байдена і не пом’якшить його вирок.

Але президент США все ж помилував свого сина Гантера Байдена за ті злочини, які він “вчинив чи міг вчинити” у період з 1 січня 2014 року по 1 грудня 2024 року, йдеться у заяві Білого дому. Помилування поширюється на всі злочини, включаючи ті, за які Гантера було визнано винним.

Переслідування сина Байден назвав судовою помилкою. Він зазначив, що висунуті його синові звинувачення в купівлі зброї, як правило, не вважаються тяжкими, а прострочення сплати податків не карається кримінальною справою. Але “очевидно, що з Гантером повелися інакше”.

“Я підписав указ про помилування мого сина Гантера. Це повне та безумовне помилування. Жодна розумна людина, яка розглядає факти справи Хантера, не може дійти іншого висновку, крім того, що Гантер був обраний тільки тому, що він мій син – і це неправильно. Намагаючись зламати Гантера, вони намагалися зламати мене, і немає жодних підстав вважати, що це зупиниться. Я сподіваюся, американці зрозуміють, чому батько та президент прийшов до такого рішення”, – йдеться у заяві Байдена.

Сам Гантер Байден заявив, що “визнав і взяв на себе відповідальність за свої помилки в найтемніші дні залежності”. За його словами, ці помилки були використані для того, щоб “публічно принизити та зганьбити” його та його родину в ім’я політики.

“Я ніколи не сприйматиму милосердя, яке мені було даровано сьогодні, як належне, і присвячую життя, яке я заново побудував, допомоги тим, хто все ще хворий і страждає”, – заявив Гантер, якого цитує The New York Times.

Трамп накинувся на Байдена із критикою

Обраний президент США Дональд Трамп передбачувано розкритикував рішення Байдена. Помилування Гантера Байдена він вважає “зловживанням владою” та “порушенням правосуддя”. Трамп дорікнув Байдену, що учасників штурму Капітолія у 2021 році він, наприклад, разом зі своїм сином не помилував.

“Чи включає помилування, яке Джо дав Гантеру, тих, кого я називаю „заручниками 6 січня“, які вже кілька років перебувають у в’язниці? Це кричуще зловживання та порушення правосуддя!” – написав Трамп у власній соцмережі Truth Social.

Гантер Байден: що відомо про сина американського президента

У 2018 році проти Гантера відкрили кримінальну справу, коли стало відомо, що він незаконно володів револьвером Colt Cobra 38 та приховував, що вживає наркотики. Крім того, у грудні 2020 року прокуратура штату Делавер у США розпочала нове розслідування щодо сина президента США. Його підозрюють у зловживаннях під час сплати податків на понад 100 тисяч доларів.

Гантер Байден у 2023 році погодився визнати провину у несплаті податків та незаконному зберіганні зброї. Досудова угода мала сприяти призначенню йому покарання, яке не пов’язане з позбавленням волі. У липні стало відомо, що угода зі слідством фактично розвалилася, оскільки суддя окружного суду Меріеллен Норейка відмовилась її підписувати. Після зірвання угоди Хантер Байден відмовився визнавати провину. За трьома пунктами йому загрожує до 25 років увʼязнення та 750 тис. доларів штрафу. Адвокати Гантера Байдена стверджують, що звинувачення суперечать Конституції та є “безпрецедентними”.

В іншій справі Байдену-молодшому інкримінують три кримінальні злочини і шість проступків. Вони пов’язані з несплатою податків, ухиленням від оподаткування та наданням неправдивих або шахрайських податкових декларацій. У разі визнання вини Гантеру Байдену загрожує до 17 років ув’язнення.

Щодо справи, яка загрожувала імпічментом Джо Байдену, то Конгрес США переконує, що Гантер отримав понад 20 млн доларів із Росії, України та Казахстану за часів віцепрезидентства його батька (2009-2017 роки). У справі фігурує українська компанія Burisma. Республіканці в Конгресі проводять розслідування майже всіх аспектів угод Гантера Байдена, включно з іноземними платежами.

У червні 2024 року присяжні визнали Гантера Байдена винним у справі про незаконну купівлю зброї. У вересні 2024 року Хантер Байден визнав себе винним у податкових злочинах. протягом 120 днів після вердикту присяжних.

Джерело