Білий дім почав забороняти продаж технологій ШІ Китаю: першою жертвою стала компанія Nvidia

Адміністрація президента США Дональда Трампа вже почала забороняти продаж технологій штучного інтелекту у Китаю. Першою це торкнулося компанії-виробника графічних процесорів Nvidia. Тепер вона не може продавати чип H20 у КНР.

Про це повідомляє Bloomberg. Американський уряд сповістив Nvidia про те, що для експорту H20 до Китаю “на невизначений термін” потрібна ліцензія.

“Продукти, на які поширюється заборона, можуть бути використані в китайських суперкомп’ютерах”, – кажуть в компанії, передаючи занепокоєння Вашингтона.

Тепер Nvidia очікує списання близько 5,5 мільярдів доларів упродовж цього кварталу через складські запаси та контрактні зобов’язання. Водночас акції виробника впали приблизно на 6% наприкінці торгів – це призвело до широкого розпродажу акцій напівпровідникових компаній від США до Японії.

Так, південнокорейські компанії, що виробляють мікросхеми Samsung Electronics Co. і SK Hynix Inc. впали приблизно на 3%. Водночас акції Advanced Micro Devices Inc., яка конкурує з Nvidia на ринку мікросхем для штучного інтелекту, теж впали.

Міністр торгівлі США Говард Лутник заявив про рішучість щодо китайських чіпів після появи стартапу DeepSeek, який займається розробкою ШІ. Так, він вже наклав санкції на десятки китайських фірм, які, як стверджують чиновники Трампа, допомагають Пекіну у військових зусиллях.

На думку експертів, посилення американським урядом правил щодо Nvidia можна розглядати як частину торговельної війни, яка триває між США та Китаєм. Однак, кажуть, що це також зумовлено занепокоєнням щодо зростання Китаю у секторі електроніки.

Вперше Білий дім заборонив Nvidia та іншим виробникам чипів з ШІ продавати свої найсучасніші розробки Китаю у жовтні 2022 року. Все через побоювання, що ця технологія може дати Пекіну військову перевагу.

Компанія створила чип H20 у відповідь на заходи 2023 року, які обмежили випуск іншого процесора H800, що орієнтований на Китай. H20 менш потужний, але його все одно можна використовувати для розробки та запуску програмного забезпечення і послуг зі штучним інтелектом.

Торгівельна війна США та Китаю

2 квітня Дональд Трамп оприлюднив свої масштабні мита для усього світу. Наймасштабнішими ці мита стали саме для Китаю, бо у підсумку планувалося, що КНР платитиме рекордні 54% за можливість торгувати своїми товарами у США. У відповідь Китай 4 квітня оголосив, що вводить мита в розмірі 34% на всю продукцію зі США. 

На це Трамп пригрозив Китаю збільшити мита до 104%, у разі, якщо дзеркальні дії не будуть зупинені. Перед тим Трамп запропонував знизити мита для Китаю за умови, якщо власники TikTok продадуть свою компанію закордонним інвесторам.

Космічні американські мита проти Китаю у 104% запрацювали вже у середу, 9 квітня, оскільки Китай не встиг завчасно скасувати зустрічні тарифи.

9 квітня Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social заявив, що на 90 днів призупиняє дію оголошених ним тарифів. За його словами, понад 75 країн світу звернулися до нього, щоб домовитися про умови подальшої співпраці. Які країни він мав на увазі – не уточнюється. Лише уточнив, що Китаю це не стосується, на Пекін вводиться додаткове тарифне навантаження до 125% “через відсутність поваги, яку Китай проявив до світових ринків”.

11 квітня Сі Цзіньпін закликав Європу до спільної боротьби з Трампом. Також Китай наказав своїм дипломатам активізувати зусилля, щоб об’єднати ЄС, Японію та Південну Корею для боротьби з митами Трампа.

Джерело