Британська розвідка знайшла проблеми у російській економіці: все через війну

Британська розвідка прогнозує, що на тлі продовження повномасштабної війни в Україні в Росії посилиться фінансовий тиск на бізнес. Високі процентні ставки в російській економіці, швидше за все, обмежать її зростання та інвестиції. Про це повідомляє 13 листопада міністерство оборони Великої Британії.

Розвідка нагадує, що 25 жовтня 2024 року Центральний банк Росії (ЦБ РФ) підвищив базову процентну ставку до 21 відсотка. Це найвищий показник з початку конфлікту в Україні. Він відображає занепокоєння ЦБР щодо зростання інфляційного тиску в російській економіці.

Глава ЦБР Ельвіра Набіулліна заявила, що для контролю над інфляцією можуть знадобитися “більш радикальні зміни” монетарної політики, підкреслюють у британському оборонному відомстві. Однак зростає критика рішення ЦБ РФ зберегти високі процентні ставки з боку ключових керівників компаній у багатьох галузях Росії.

“Високі процентні ставки в російській економіці, швидше за все, обмежать інвестиції та зростання бізнесу. З початку війни у ​​2022 році обсяг корпоративних кредитів та їх частка, прив’язана до базової ставки ЦБ, зросла. Як наслідок, вищі процентні ставки призводять до зростання вартості боргу”, – йдеться у повідомленні.

Наприклад, статистика корпоративних банкрутств в Росії у 2024 році на 20% гірше, ніж у 2023 році, йдеться у повідомленні. До того ж інфляційний тиск, швидше за все, продовжить посилюватись у 2025 році, оскільки прогнозується зростання державних витрат, а дефіцит робочої сили та тиск санкцій зберігаються.

“Це призведе до збільшення компромісів між зусиллями щодо контролю інфляції та підтримкою зростання російської економіки”, – зазначають у Міноборони Британії.

Економіка перегріта, але Росія не зупиниться

Своєю чергою The Washington Post наголошує, що Росія й досі отримує величезні доходи від продажу нафти та майже не відчуває західні санкції, зокрема цінових обмежень на нафту, що були запроваджені країнами G7. Проте економіка РФ перебуває під загрозою “перегріву” через стрімке зростання зарплат, виснаження виробничих потужностей і нестачу робочої сили.

Результатом є майже повна зайнятість у Росії (тут “попрацювали” у тому числі набір людей в армію РФ з величезними за мірками РФ грошовими бонусами та ударна ліквідація окупантів в Україні) та стрімке зростання заробітної плати. Робоча сила та виробничі потужності економіки Росії “майже вичерпані”, і це офіційний погляд на ситуацію.

Але ця проблема, на думку WP, не зупинить РФ. Згідно з прогнозом економістів, Росія може дозволити собі фінансувати війну в Україні ще кілька років завдяки величезним доходам від продажу нафти та провалам західних санкцій, зокрема, обмеженню цін на нафту, введеному країнами G7, яке не змогло скоротити доходи Росії від продажу нафти. тому, вірогідно, Україна може програти війну у 2025 році – тому, що маленька українська економіка страждає від війни сильніше за російську, а допомога Заходу, схоже, зменшується.



Джерело