Чорний список Трампа: Politico розкрило, кому тепер мститиме 47-й президент США

У обраного 47-м президентом США Дональда Трампа після програшу у 2020 році, двох спроб імпічменту, звинувачень, судових слухань та інших зигзагів його бурхливої ​​політичної кар’єри в останні роки багато на кого виріс зуб. Протягом років Трамп приправляв свої промови та пости у соціальних мережах мстивими закликами до переслідування, ув’язнення, депортації і навіть страти своїх політичних опонентів, критиків та представників ЗМІ. В останні тижні кампанії 2024 року він довів ці обіцянки відплати до апогею, і тепер після перемоги республіканців на всіх фронтах настає ідеальний час для помсти, пише 6 листопада Politico.

Видання, опираючись на слова самого Трампа склало список людей, яким слід боятися помсти найбільше. Тепер, коли він переміг, він має і народний мандат, і владу, щоб почати реалізацію своєї платформи покарання.

На користь того, що Трамп цілком може перейти від слів до справ, на думку тих його прихильників, які вірять у помсту, грає те, що він зараз на другому (та останньому) терміні. Його не зупинить необхідність балотуватися на переобрання. Його може надихнути постанова Верховного суду США, яка надає президентам широкий імунітет від кримінальної відповідальності після того, як вони залишать свою посаду. І очікується, що цього разу його оточуватимуть помічники, які будуть готові відмовитися від норм, щоб виконати його бажання.

1. Президент Джо Байден

Трамп часто називав Байдена корумпованим. В червні перепостив повідомлення у Truth Social, в якому говорилося, що його слід заарештувати за зраду.

У своїй промові минулого року Трамп присягнув: “Я призначу справжнього спеціального прокурора, який займеться найкорумпованішим президентом в історії Сполучених Штатів Америки, Джо Байденом, і всією злочинною родиною Байденів”.

2. Віцепрезидентка Камала Гарріс

Трамп схарактеризував нездатність Харріс контролювати міграцію як настільки серйозну, що людей нібито було “вбито через її дії на кордоні”. На передвиборчому мітингу в Пенсільванії у вересні він заявив, що Гарріс “має бути притягнута до відповідальності”. за її роль у припущенні того, що він назвав “вторгненням” у США нелегальних іммігрантів.

3. Колишній президент Барак Обама

У 2020 році Трамп звинуватив Обаму в “зраді” за те, що Трамп описує як стеження ФБР за його президентською кампанією 2016 через її зв’язки з Росією. Насправді стеження за електронною поштою було направлено на колишнього радника із зовнішньої політики тієї кампанії. У серпні цього року Трамп розмістив у соцмережі Truth Social повідомлення, яке закликає до “публічних військових трибуналів” для Обами.

4. Колишній державний секретар Гілларі Клінтон

“Посадіть її до в’язниці!” – таким був пам’ятний рефрен передвиборчих мітингів Трампа у 2016 році, який туманно натякає на використання Клінтон особистої адреси електронної пошти в той час, коли вона була держсекретарем, і розслідування ФБР, яке не призвело до пред’явлення будь-яких звинувачень.

В інтерв’ю в червні цього року Трамп припустив, що Клінтон має зіткнутися з тими самими кримінальними переслідуваннями, які були висунуті проти нього.

5. Колишній спікер Ненсі Пелосі

У вересні Трамп заявив, що Пелосі має бути притягнута до кримінальної відповідальності у зв’язку з продажем її чоловіком акцій Visa за кілька місяців до того, як Міністерство юстиції подало до суду на компанію за передбачувані порушення антимонопольного законодавства. “Ненсі Пелосі має бути притягнута до відповідальності за це”, – сказав Трамп.

Він також заявив, що Пелосі слід притягнути до відповідальності за нездатність забезпечити належну безпеку в Капітолії 6 січня 2021 року, коли прихильники Трампа штурмували будівлю, коли Конгрес готувався підтвердити перемогу Байдена у президентських перегонах 2020 року.

У своїй свіжій промові Трамп заявив, що Пелосі “могла б сісти у в’язницю” за те, що вона демонстративно розірвала копію послання Трампа “Про становище країни”, сидячи за ним на трибуні Палати представників у 2020 році.

6. Колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі

Понад три роки Трамп виступав проти Міллі, стверджуючи, що контакт генерала з китайським чиновником під час напруженого перехідного періоду чотири роки тому був рівносильним зраді.

“Це настільки кричущий акт, що в минулі часи покаранням була б смерть!” – заявив Трамп у своєму повідомленні у соціальних мережах минулого року.

Ворожнеча відновилася останніми днями після того, як Міллі назвав Трампа “фашистом до мозку кісток”.

7. Колишній директор ФБР Джеймс Комі

Трамп, як відомо, звільнив Комі у 2017 році і безуспішно домігся за лаштунками судового переслідування Комі за його взаємодію з журналістами. Коли Комі випустив книгу наступного року, Трамп накинувся на нього у Twitter, заявивши, що колишній глава ФБР “злив секретну інформацію, за що його слід притягнути до відповідальності”, і збрехав Конгресу.

Міністерство юстиції відмовилося висувати будь-які звинувачення проти Комі після того, як розслідування генерального інспектора виправдало його в витік секретної інформації, але звинуватило його в порушенні політики Міністерства юстиції щодо поводження з конфіденційною інформацією.

8. Засновник Facebook Марк Цукерберг

Трамп і деякі з його союзників різко критикували Цукерберга після того, як він та його дружина Прісцілла Чан виділили 420 мільйонів доларів у 2020 році на покращення виборчої інфраструктури. Прихильники Трампа стверджують, що ці гроші були погано завуальованою змовою з метою підірвати її переобрання.

У книзі, випущеній у вересні, Трамп звинуватив Цукерберга в “ганебній змові проти президента” і попередив: “Ми уважно стежимо за ним, і якщо цього разу він зробить щось протизаконне, то проведе залишок свого життя у в’язниці”.

9. Багато хто ще

Крім того, за різні “гріхи” Трамп погрожував помстою і відповідальністю своїм політичним противникам і юристам, які посміли висувати проти нього позови і вести справи в суді. А саме – ряду членів Палати представників (у тому числі Ліз Чейні, республіканці, яка брала активну участь у розслідуванні нападу прихильників Трампа на Капітолій 6 січня 2021 року).

Він погрожував судді Манхеттена Артуру Енгорону, генеральному прокурору Нью-Йорка Летиції Джеймс, окружному прокурору Манхеттена Елвіну Бреггу, колишньому адвокату Майклу Коену та іншим. Також Трамп погрожував власне редакції видання Politico.

Перемога Трампа та республіканців на виборах президента США: що відомо

Дональд Трамп є найстаршим президентом, який обганяв тільки жінок. Інформатор зібрав всі цікаві нюанси про перемогу Трампа на виборах-2024. Республіканець балотувався на пост президента США тричі, 6 листопада 2024 року він виграв вдруге і в майбутньому більше не зможе боротися за президентське крісло. Втім за своєї каденції Трамп може потрапити до в’язниці – таке вперше в історії США.

Нагадаємо, українці вже вранці 6 листопада дізналися про перемогу Трампа на виборах президента США. Бо низка провідних американських медіа заявили, що вже опрацьовано 100% протоколів. За прогнозами, Трамп подолав необхідний для перемоги поріг у 270 голосів виборників. На 20:00 6 листопада, за підрахунками The Hill, за нього вже 286 виборників.

Кандидат в президенти США Дональд Трамп, оголосивши 6 листопада про свою перемогу (поки – неофіційну), заявив також, що республіканці “забрали Сенат назад”, тобто отримали більшість. Також він наголосив, що “схоже на те”, що республіканці  будуть контролювати Палату представників. 

Сенат вже точно “під республіканцями”: у них на вечір 6 листопада 52 місця зі 100 (може стати й більше – у демократів поки що 44 місця). У Палаті представників (435 членів) необхідно досягти більшості 220 осіб, і республіканці впевнено до цього йдуть. На вечір 6 листопада тут співвідношення 210 на 193 представники на їхню користь.

Джерело