Енергетична криза в Ірані досягла жахливої точки: закриті урядові установи, школи, ТЦ

Іран переживає масштабну енергетичну кризу. В роботі урядових установ, навчальних закладів та промисловості значні зміни. Через дефіцит енергоресурсів у країні скорили робочий графік урядових установ, а школи та коледжі перейшли на онлайн навчання.

Про це повідомляє The New York Times. За даними видання, криза призвела до того, що автомагістралі і торгові центри опинилися в темряві, а промислові підприємства знеструмлені. Це фактично паралізувало виробничі потужності.

Як пише видання, хоча Іран має одні з найбільших запасів природного газу та нафти у світі, енергетична ситуація в країні досягла критичної точки. Це сталося через санкції, неефективне управління, старіння інфраструктури та енергетичні атаки, ймовірно, з боку Ізраїлю.

Іран вже давно стикається з проблемами в енергетичній інфраструктурі, і президент країни неодноразово попереджав, що ситуація стає дедалі більш серйозною. Минулого тижня в країні дійшло майже до блекаута. Громадяни обурилися, а промислові лідери заявили, що збитки від цього становлять десятки мільярдів доларів.

За інформацією урядових джерел, дефіцит газу в країні складає близько 350 мільйонів кубометрів на день, і через різке зростання попиту на енергію через похолодання уряд змушений вживати крайніх заходів для дозування газу.

Перед урядом стояв вибір: припинити подачу газу в житлові будинки, що могло б призвести до серйозних проблем з безпекою та перекриття основного джерела тепла для більшості іранців, або припинити постачання газу на електростанції, які виробляють електроенергію. У результаті уряд обрав другий варіант.

До 20 грудня в Ірані було вивели з ладу 17 електростанцій, а інші працювали лише частково. Державна енергетична компанія Tavanir попередила про масові відключення електроенергії, які можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Що зі світлом в Україні

В неділю, 22 грудня 2024 року, в Україні не буде відключень електроенергії для побутових споживачів. У заяві, оприлюдненій через застосунок “Київ Цифровий”, сказано, що електроенергії достатньо для забезпечення нормальної роботи енергосистеми.

Водночас компанія закликає українців зменшити навантаження на мережу в пік споживання, а саме: у вечірні (з 17:00 до 23:00) та ранкові години (з 06:00 до 11:00). Це допоможе стабілізувати енергосистему і зберегти стабільність постачання електроенергії по всій країні.

Раніше повідомлялося, чому вимикають світло через загрозу російських ударів. Також ми писали, чи очікується блекаут в Україні.

Джерело