Говорить про мир, а не про конфронтацію: у Кремлі побачили “позитивні сигнали” у позиції Трампа щодо війни в Україні

У Москві, на тлі заяв новообраного президента США Дональда Трампа, побачили “позитивні моменти” щодо питання завершення війни в Україні. Країна-агресор не просто очікує на швидке вирішення, а що не буде вимагатись стратегічна поразка Росії. Але, що республіканець дотримається своїх передвиборчих обіцянок, у РФ є певні сумніви.

Відповідну заяву 10 листопада Пєсков зробив в інтерв’ю російським ЗМІ. За його словами, Трамп не говорить про поразку РФ, навіть стратегічну. Він схиляється до укладення угоди. Тобто головний посил новообраного президента США – це мир, а не конфронтація. І це дуже тішить Москву.

“Сигнали – позитивні. Трамп під час своєї передвиборної кампанії говорив про те, як він сприймає все через угоди, що він може укласти угоду, яка може привести до миру”,– сказав Пєсков.

Він додав, що наразі не знає, як саме Трамп буде дотримуватися зроблених заяв. Проте очікує, що вони будуть виконані.

Заяви Трампа щодо війни в Україні

Ще задовго до своєї перемоги на виборах президента США Дональд Трамп закидав, що зможу зупинити війну в Україні за добу, просто зателефонувавши двом людям. Наразі він не відступає від своєї позиції – припинити бойові дії в Україні. Проте заяви робить досить обережно.

Однією з найобговорюваніших тем останніх днів є “мирний план” Трампа. І як з’ясувалось, існує декілька його версій. За однією з них, передбачається заморожування нинішньої лінії фронту, а Україна має погодитись відкласти свої амбіції вступити до НАТО на 20 років. В обмін на це США дадуть зброю Україні, щоб утримати Росію від відновлення війни. 

Трамп також може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (1200 км) буферну зону між російською та українською арміями. При цьому США не надаватимуть війська для патрулювання та забезпечення безпеки цієї зони.

Також варто врахувати, що відповідно до цього плану, Україна та Росія мають погодитися на зупинку війни по чинній лінії фронту, що означає для Путіна втрату земель на Курщині. Саме тому РФ пішла у наступ у Курській області, намагаючись витіснити українські війська. Говорять про 50-тисячну армію, яка найближчими днями вступить у бій.

Джерело