Індія закриє повітряний простір для Пакістану, причиною став нещодавній теракт

Індія розглядає можливість обмеження доступу до свого повітряного простору для пакистанських авіакомпаній. Таке рішення планується після трагічного теракту в Пахалгамі, внаслідок якого загинули 26 осіб. Це може спричинити значні зміни в авіасполученні між двома країнами.

Як повідомляє The Economic Times, якщо Індія прийме рішення закрити свій повітряний простір для пакистанських рейсів, “Пакистанські міжнародні авіалінії” (PIA) можуть бути змушені використовувати маршрути-об’їзди – через Китай або Шрі-Ланку. Це без сумніву ускладнить їх операційну діяльність.

Крім того, джерела повідомляють, що уряд Нью-Делі готує низку заходів у відповідь на напади, які інтерпретуються як теракти з участю пакистанських сил. Серед них -скасування віз для громадян Пакистану, призупинення реалізації Договору про води Інду та скорочення дипломатичного представництва у Високих комісіях обох країн.

За розпорядженням Комітету з питань безпеки при Кабміні Індії, прикордонний перехід Аттарі буде закритий, а також буде скасовано режим безвізового в’їзду за схемою SAARC. Пакистанцям, які набули можливості в’їзду через цей перехід, наказано покинути країну до 1 травня.

Додатково, уряд Індії оголосив персонами нон грата деяких пакистанських військових радників і планує відкликати своїх дипломатів з Ісламабада. Загальний чисельний склад дипломатичного персоналу у відповідних місцях буде зменшено до 30 осіб.

Що відомо про теракт 

Нещодавно в регіоні Джамму і Кашмір озброєні бойовики напали на групу туристів. За словами свідків, нападники цілили саме в індусів. Індія звинуватила Пакистан в організації нападу, після чого тимчасово призупинила дію угоди щодо розподілу вод Інду. Офіційне керівництво Ісламабада категорично заперечує свою причетність до теракту в Пахалгамі, а Китай закликав обидві сторони зберігати стриманість у напруженій ситуації.

Між тим Пакистан висунув Індії ультиматум після її рішення вийти з Договору про води Інду, підписаного понад 60 років тому. Важливі водні ресурси, що живлять Пакистан, стали новим фактором напруги між двома ядерними державами.

Джерело