Розслідування ФБР щодо спроб уряду Китаю зламати телекомунікаційні мережі США виявило “широку та значну” кампанію кібершпигунства. Вона була спрямована на викрадення інформації в американців, які працюють або уряді США, або ж є політиками. Посольство Китаю у Вашингтоні всі звинувачення відкинуло: там заявили, що не шпигують за американцями. Цікаво й те, що схожа атака китайських хакерів була здійснена минулого місяця – тоді повідомляли, що шпигунам вдалося зламати телефони Дональда Трампа, Джей Ді Венса та Камали Гарріс.
Про результати розслідування повідомило ФБР, пише Associated Press. Зазначається, що хакери, афілійовані з Пекіном, скомпрометували мережі кількох телекомунікаційних компаній, щоб отримати записи про дзвінки клієнтів і отримати доступ до приватних повідомлень обмеженої кількості осіб.
Відомо, що ФБР не ідентифікувало осіб, які були ціллю хакерів, але заявило, що більшість із них “головним чином залучені до урядової чи політичної діяльності”.
Хакери також намагалися скопіювати “певну інформацію, яка була предметом запитів правоохоронних органів США “згідно з ухвалами суду”, заявило ФБР, припускаючи, що хакери, можливо, намагалися скомпрометувати такі програми, як ті, що підпадають під дію закону про спостереження за іноземною розвідкою (FISA). Цей закон надає американським шпигунським службам широкі повноваження стежити за повідомленнями осіб, яких підозрюють у тому, що вони є агентами іноземної держави.
Це попередження надійшло після кількох резонансних хакерських інцидентів, які влада США пов’язала з Китаєм. Частково, за їхніми словами, це намагання викрасти технологічну та урядову інформацію, а також націлитися на життєво важливу інфраструктуру, як-от електричну мережу.
У вересні ФБР оголосило, що зірвало масштабну китайську хакерську операцію, відому як “Flax Typhoon”, яка включала встановлення шкідливого програмного забезпечення на понад 200 000 споживчих пристроїв, включаючи камери, відеомагнітофони та домашні та офісні маршрутизатори. Потім ці пристрої використовувалися для створення великої мережі заражених комп’ютерів.
Минулого місяця офіційні особи заявили, що хакери, пов’язані з Китаєм, зламали телефони тодішнього кандидата в президенти Дональда Трампа та його напарника, сенатора Джей Ді Венса, а також людей, пов’язаних із кандидатом від демократів, віцепрезидентом Камалою Гарріс. Влада не розкриває, як і чи пов’язані операції, оголошені в середу, з попередніми кампаніями.
У своїй заяві в середу ФБР і CISA заявили, що офіційні особи співпрацюють із телекомунікаційною галуззю та намагаються зломити жертв, щоб зміцнити захист від спроб кібершпигунства, які не припиняються.
“Ми очікуємо, що наше розуміння цих компромісів буде зростати в міру продовження розслідування”, – пишуть агентства.
Китай відкинув звинувачення офіційних осіб США в кібершпигунстві, спрямованому проти американців. Повідомлення, надіслане до посольства Китаю у Вашингтоні, було негайно повернуто в середу.
Китай та Іран посилено шпигують у США
Федеральне бюро розслідувань (ФБР) ще у травні 2024 року попереджало про те, що Китай, Росія та Іран посилюють свої зусилля щодо впливу на вибори у США. Вони використовують штучний інтелект для масштабування та різноманітності атак. Сплеск кібератак очікується напередодні виборів.
Водночас у передвиборчому штабі кандидата у президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа заявляли про злам електронної пошти. Там вважають, що за зливом конфіденційних документів можуть стояти хакери з Ірану. В Ірані відкинули звинувачення у кібератаці та втручанні в американські вибори.