Китайські хакери хотіли зламати телефони представників штабу Гарріс – Reuters

Китайські хакери здійснили атаку на одну з найбільших телекомунікаційних компаній США, Verizon. Також вони намагалися отримати доступ до телефонів представників штабу кандидатки у президенти від демократів Камали Гарріс. Китай заявив, що виступає проти кібератак і кіберкрадіжок.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на обізнані джерела. За інформацією агентства, хакери, які зламали Verizon, націлилися на осіб, пов’язаних із передвиборчою кампанією Гарріс. Також припускають, що ці атаки могли бути спрямовані на кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа та його соратника Джей Ді Венса.

Штаб Трампа не підтвердив, що телефони Трампа та Венса стали жертвами кібератак. Директор з комунікацій штабу Стівен Чунг заявив, що Гарріс могла спровокувати Китай та Іран кібератаками на американську інфраструктуру, щоб перешкодити поверненню Трампа до Білого дому.

ФБР та Агентство з кібербезпеки й безпеки інфраструктури США розпочали розслідування щодо несанкціонованого доступу до американських телекомунікаційних мереж, підозрюючи осіб, пов’язаних із Китаєм. Verizon підтвердила, що їй відомо про спробу складної кібератаки на американські телекомунікаційні компанії. Наразі компанія співпрацює з правоохоронними органами для розв’язання цього питання.

Своєю чергою китайське посольство у Вашингтоні заявило, що Китай виступає проти кібератак і кіберкрадіжок у всіх формах і бореться з ними.

“Президентські вибори — це внутрішня справа Сполучених Штатів. Китай не має наміру і не буде втручатися у вибори в США”, – сказав речник посольства.

Втручання у вибори США

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) ще у травні 2024 року попереджало про те, що Китай, Росія та Іран посилюють свої зусилля щодо впливу на вибори в США. Вони використовують штучний інтелект для масштабування та різноманітності атак. Сплеск кібератак очікується напередодні виборів.

Агентства зазначили, що DDoS-атаки можуть перешкоджати виборцям отримувати доступ до вебсайтів, де розміщена інформація про голосування, онлайн-сервісів, таких як реєстрація виборців, а також до неофіційних результатів виборів.

Старший радник CISA Кейт Конлі додала, що DDoS-атаки можуть викликати незначні збої та заважати громадськості отримувати актуальну інформацію. 

Також Іран здійснив хакерські атаки на десяток осіб з оточення президента США Джо Байдена, віцепрезидентки Камали Гарріс та кандидата у президенти Дональда Трампа, намагаючись зламати їхні електронні поштові облікові записи.

Фішингова атака, організована іранськими хакерськими групами Charming Kitten і Mint Sandstorm, була тривалою та проводилась протягом травня-червня цього року.

Також повідомлялося, що російські хакери активно використовують західні ШІ. Крім того, ми писали, що українські хакери зламали пристрої росіянина, який хотів зірвати вибори в США.

Джерело