Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу. Про це йдеться у резолюції, яку ухвалили під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО у Монреалі. У документі також закликають наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України.
Це відбулося у вівторок, 26 листопада. Про ухвалення резолюції повідомляє Укрінформ.
“Асамблея закликає уряди й парламенти держав-членів Альянсу наростити політичні й практичні зусилля, аби допомогти Україні отримати запрошення та якомога швидше стати 33-м членом НАТО”, – йдеться у резолюції.
Документ також містить заклик наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України та забезпечити вчасне постачання боєприпасів і сучасних збройних систем. Його автори також пропонують використати політичний й економічний тиск для “стримування Китаю від підтримки російських воєнних зусиль”.
Крім того, у резолюції йдеться про необхідність посилити санкційну політику проти Росії та КНДР, щоб підвищити ціну за їхню участь у війні проти України. Також говорять про необхідність надання Києва усіх засобів – зокрема, ракети середньої дальності для самозахисту і стримування подальшої агресії.
Вступ України в НАТО
Про вступ України до НАТО заговорили одразу після початку повномасштабної війни. 30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський сказав, що країна подає заявку на вступ до Альянсу за пришвидшеною процедурою. Проте з того часу так нічого не змінилось. Розмови так і лишились розмовами.
План перемоги Зеленського, який він представив українському парламенту, ЄС та НАТО, включає запрошення України до вступу в Альянс. Але не всі країни готові бачити нашу країну в НАТО, серед них і США. Генсек Альянсу Марк Рютте сказав, що вакантним для України залишається 33 місце, але Києву нададуть членство не зараз, а у майбутньому. Зараз, за словами Рютте, є надважливим питанням саме хронологія вступу України до НАТО, щоб одного дня цей процес відбувся.
Крім того, на тлі посилення обстрілів України та удару РФ міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру збирається засідання Ради Україна-НАТО. Воно відбудеться 26 листопада на рівні послів. Також обговорять і ряд інших важливих питань, зокрема потреби у посиленні ППО.
Тим часом президент Фінляндії Александер Стубб сказав, що Україна повинна інтегруватися у євроатлантичний простір послідовно. Спочатку країні потрібно стати повноцінним членом Європейського Союзу. А потім, у більш віддаленій перспективі, Україна зможе вступити до НАТО, вже перебуваючи у складі ЄС.