Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе відкинув можливість проведення повторних парламентських виборів, попри масові акції протесту в країні. Він заявив, що уряд працює стабільно, а новий парламент, більшість в якому належить до “Грузинської мрії”, висловів довіру новому складу Кабінету міністрів. Після цього Кобахідзе призначив 12 нових міністрів.
Голова уряду Грузії повідомив, що влада країни не розглядатиме питання повторних парламентських виборів навіть через напружену ситуацію в країні через протести. Він вважає, що дії протестувальників носять “системний характер насильства”, а акції протесту, які проходять в останні дні в Тбілісі, “не є мирними”. Дії поліції до протестувальників, на думку Кахабідзе, відповідали встановленим стандартам.
“Насильство мало системний характер, коли протестувальники навмисно провокували поліцейських. Були використані дуже тяжкі форми насильства аж до спроб увірватися до будівлі парламенту”, – заявив Кобахідзе.
У Тбілісі тривають акції протесту, попри спроби правоохоронців розігнати демонстрантів. В ніч на 1 грудня поліція очистила площу перед парламентом, однак протестувальники на цьому не зупинилися. Вони перемістилися до будівлі Тбіліського університету, де заблокували перехрестя біля першого корпусу. На кадрах, які ширяться мережею, можна побачити тисячі людей, які продовжують протестувати.
Що відбувається в Грузії
28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що уряд країни вирішив відкласти переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, Грузія зможе розпочати перемовини не раніше 2030 року, коли країна буде готова з економічного погляду.
Таке рішення спричинило нову хвилю протестів у Грузії. На вулиці вийшли сотні тисяч протестувальників. Поліція застосувала водомети, перцевий газ та інші спецзасоби для розгону демонстрантів. Унаслідок сутичок 28 листопада десятки людей, зокрема протестувальників, журналістів та силовиків, отримали травми. Правоохоронці затримали щонайменше 43 осіб. Протести не припинилися і в ніч з 29 на 30 листопада. Поліція знову застосувала водомети та газові капсули для розгону багатотисячної акції протесту в Тбілісі. Затримали понад сотню осіб.
Водночас президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе свої повноваження навіть після закінчення мандату, який має завершитись 16 грудня. Вона вважає новообраний парламент нелегітимним та неспроможним провести вибори й обрати нового президента. Нагадаємо, перші протести в Грузії розпочались у жовтні через фальсифікацію парламентських виборів у державі.