Президент самопроголошеної республіки Абхазія Аслан Бжанія під тиском опозиції написав заяву про відставку. Разом з ним свою посаду залишає й прем’єр-міністр країни. Адже перш ніж піти вони висунули умову.
Відповідна заява з’явилась у Telegram-каналі пресслужби президента Абхазії у ніч проти 19 листопада. Зазначається, що Бжанія досяг домовленостей з опозицією й іншими представниками влади. Згідно з ними протестувальники мають залишити комплекс урядових будівель протягом доби. Якщо це не буде виконане, то Бжанія свою заяву про відставку відкличе.
“Президент Республіки Абхазія Аслан Бжанія подає заяву про відставку. Громадяни, які зібралися на території та всередині комплексу урядових будівель, розходяться 19 листопада 2024 року. У разі невиконання цього пункту Президент Республіки Абхазія Бжанія А.Г. відкликає заяву про відставку”, – йдеться у повідомленні.
Відомо, що свою посаду також залишає прем’єр-міністр країни Олександр Анкваб. Виконуючим обов’язки лідера республіки стане “віцепрезидент” Бадра Гунба, а новим главою уряду Абхазії стане “експрем’єр” Валерій Бганба. Чинні міністри виконуватимуть обов’язки до вступу на посаду новообраного президента Республіки Абхазія.
Мітинги в анексованій Абхазії
У самопроголошеній республіці Абхазія масові протести спалахнули 11 листопада. Причиною стало жорстке силове затримання місцевих опозиціонерів силовиками проросійської “влади”. У відповідь протестувальники почали сутички з поліцією та спецназом.Також протести спалахнули в низці районів Абхазії. Протестувальники перекрили Гумістинський міст у Сухумському районі. Вимога одна – звільнити затриманих, але звучали й заклики до повалення чинної влади.
Вже за кілька днів на вулиці міста Сухумі вийшли сотні мітингувальників. Вони вимагали від влади не ухвалювати так званий “інвестиційний договір” з РФ. Бо ця угода фактично ставить країну на коліна перед Москвою. З огляду на протест, парламент країни “завбачливо” переніс засідання щодо цього питання, чим лише підлив олії у вогонь – мітингарі чекати не захотіли й вимагали чітку позицію влади тут і зараз. Вони навіть перейшли до штурму будівлі парламенту.
Також хвиля протесті охопила Грузію. Це сталось на тлі парламентських виборів. Їх результати не влаштували опозицію, тому було оголошено про фальсифікації, а на вулицях почались протести. Вийти на мітинг людей закликала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та лідери кількох опозиційних партій.
Вимоги мітингувальників не були почуті новою владою, тому вони оголосили про початок довгострокової акції. Мітингувальники розгорнули намети поблизу будівлі Тбіліського державного університету і мають намір блокувати довколишні вулиці до скасування результатів парламентських виборів.