США можуть повернути контроль над Панамським каналом: Трамп обурився несправедливими тарифами

Обраний президент США Дональд Трамп, який погрожує Європі підвищенням мит, висловив претензії до Панами щодо надмірних зборів за використання Панамського каналу. Республіканець наголосив, що у разі неприйнятного управління країною цією важливою транспортною артерією, Сполучені Штати можуть ініціювати процес повернення контролю над каналом. Трамп також виступив проти передачі управління каналу Китаю.

Про це повідомляє Hindustan Times. У публікації на своїй платформі Truth Social, Трамп заявив, що збори, які встановлює Панама, є неприйнятними, враховуючи ту щедрість, яку свого часу проявили США до цієї країни. Трамп також підкреслив, що не допустить передачі каналу “в руки тих, кому не місце біля керма”. За словами експрезидента, його побоювання стосуються ймовірного посилення впливу Китаю на управління стратегічною інфраструктурою:

“Канал не повинен контролюватися сторонніми державами, особливо Китаєм”.

Видання нагадало, що Панамський канал, побудований за ініціативою США, тривалий час перебував під спільним контролем двох держав. У 1999 році, після десятиліть співпраці, він був переданий Панамі в повне управління. Тому Трамп вочевидь також згадав історичний контекст передачі каналу.

“Це був акт співпраці між США і Панамою. Якщо принципи, закладені в цій угоді, не будуть дотримані, ми вимагатимемо повернення каналу без зайвих умов”.

Тиск на ЄС: нові заяви Трампа

Трамп не обмежився лише заявами щодо Панами. Напередодні він висунув вимоги до Європейського Союзу. За його словами, країни-члени ЄС повинні збільшити обсяги закупівлі американської нафти та газу. Інакше США введуть постійні тарифи на імпорт товарів з Європи.

“Я повідомив Євросоюзу, що час компенсувати дефіцит у торгівлі з нами. Закуповуйте нашу нафту й газ, або ж тарифи залишаться назавжди!”, – заявив він через Truth Social.

Також нещодавно Трамп запропонував збільшити витрати країн НАТО на оборону більше 2% від ВВП. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан несподівано виступив проти такої пропозиції, заявивши, що це може сильно вдарити по угорській економіці. Тому Будапешт виступає за зниження військових витрат.

Джерело