У Балтійському морі пошкоджені підводні кабелі зв’язку між чотирма країнами

У Балтійському морі виявили два пошкоджених підводних кабелі зв’язку. Один з них поєднує Фінляндію та Німеччину, а другий – Литву й Швецію. Наразі ведуться роботи з відновлення телекомунікаційного з’єднання між цими країнами, а ще встановлюються причини обривів.

Про подію повідомляють видання Yle і LRT. Зазначається, що підводний кабель передачі даних C-Lion1, який поєднує Фінляндією і Німеччиною, обірвався. Тому телекомунікаційне з’єднання було перервано. Де саме стався цей обрив, наразі встановлюють фахівці. Обіцяють відновити зв’язок найближчим часом.

“Зараз немає можливості оцінити причину розриву, але без зовнішнього впливу в цих водах не буває таких подій”, – сказав гендиректор CiniaАрі-Пекка Кнаапіла.

У компанії зазначили, що наразі складно назвати точні терміни усунення обриву. Зазвичай на ремонт підводних кабелів потрібно 5-15 днів. Адже C-Lion1 сягає у довжину 1173 кілометри і пролягає між затокою в Гельсінкі й німецьким Ростоком. Це єдиний кабель, що йде з Фінляндії в Центральну Європу.

Зв’язок між Литвою та Швецією

Що стосується підводного кабелю між Литвою та Швецією, то його пошкоджено. Зв’язок між країнами втрачено частково. Це сталось вранці 17 листопада. За словами головного технічного директора Telia Андрюса Шемешкевичуса, кабель розрізали.

“Кабель був обірваний у неділю вранці близько 10:00. Системи одразу повідомили, що ми втратили зв’язок. Було проведено додаткове розслідування та з’ясування обставин, і виявилося, що його було пошкоджено”, – сказав Шемешкевичус.

У компанії Telia наголосили, що інтернет-зв’язок до Литви передається трьома кабелями. Через інцидент пропускна спроможність інтернету скоротилася на третину. Фахівцям вдалось відновити зв’язок для користувачів в обхід несправності.

Пошкодження газопроводу Balticconnector 

8 жовтня на газопроводі Balticconnector було зафіксовано “незвичне падіння тиску в морському газопроводі” між Фінляндією та Естонією. Оператори систем транспорту газу повідомили про ймовірний витік газу. Водночас Національне бюро розслідувань (NBI) Фінляндії заявило про виявлення “слідів” на морському дні навколо Balticconnector. Йдеться про слід від великого якоря поруч із місцем, де було пошкоджено газопровід.

Через цей інцидент Балтійське море можуть закрити для судноплавства. Це станеться у випадку, якщо слідство доведе, що РФ причетна до аварії. Наразі триває розслідування. Попри це країни НАТО вирішили посилити патрулювання моря. 

Також у 2022 році нитки газопроводу “Північний потік-1”, а також одна з двох ниток “Північного потоку-2” буди пошкоджені вибухами. РФ та Захід звинувачують один одного, але кожен заперечує свою причетність. Газопроводи “Північний потік”, проходять через Балтійське море в Німеччину.

Джерело