У Молдові, у неділю, 3 листопада, проходить другий тур президентських виборів. Виборці обирають між чинною президенткою Майєю Санду, яка підтримує євроінтеграцію, та її опонентом Олександром Стояногло від соціалістів, близьких до Росії. У першому турі Санду здобула 42% голосів, тоді як Стояногло — 26%.
Про це пише DW. За даними видання, Кишинів занепокоєний щодо можливих спроб Росії втрутитися у виборчий процес. Уряд Молдови звернувся до країн ЄС із попередженням про ймовірні дії Кремля, які можуть загрожувати як процесу голосування, так і безпеці виборців.
Прем’єр-міністр Дорін Речан повідомив про численні анонімні погрози, які надходять громадянам. Він запевнив, що державні інститути забезпечать порядок і захист громадян під час голосування.
Перший тур виборів президента у Молдові
20 жовтня у Молдові відбулися президентські вибори та референдум щодо вступу до Європейського Союзу. У виборах взяли участь понад 1,5 мільйона громадян, що складає 51,4% від загальної кількості виборців.
За підрахунками 100% голосів, чинна президентка Санду, яка представляє проєвропейські сили, отримала 42,40% (654 685 голосів), але цього недостатньо для перемоги в першому турі, тому відбувається другий тур голосування.
Її головний конкурент, колишній генеральний прокурор Олександр Стояногло, набрав 26,01% (401 627 голосів). Він представляє соціалістичну партію, яку очолює експрезидент Ігор Додон, котрий не балотувався через високі антирейтинги. На третьому місці розташувався колишній мер Бєльців Ренато Усатий, а на четвертому — колишня голова Гагаузії Ірина Влах, яка отримала підтримку гагаузів, зокрема, Стояногло також є гагаузом.
Нагадаємо, що під час першого туру також відбувся референдум щодо євроінтеграції Молдови, на якому більшість учасників — 50,46% — висловилися за закріплення курсу на вступ до Європейського Союзу в конституції. Президентка Майя Санду вже оголосила про намір внести відповідні поправки до Конституції.