У Південній Кореї скасували воєнний стан: він тривав близько шести годин

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив про скасування воєнного стану у країні, який був запровадженим ним раніше. Відповідну заяву він зробив під час засідання в Кабінету міністрів ввечері 3 грудня. Таким чином воєнний стан у країні тривав близько шести годин.

Про рішення очільника Південної Кореї повідомляє видання Yonhap. За їх даними, протестувальники вже розійшлись з-під стін парламенту. Також відвели військових, які мали забезпечити порядок. Президент заявив, що хотів забезпечити порядок та “врятувати країну від антидержавних сил” і тому ввів воєнний стан.  

“Я оголосив воєнний стан з рішучістю старої країни протистояти антидержавним силам, які намагаються паралізувати основні функції держави та зруйнувати конституційний лад ліберальної демократії. Однак деякий час тому з боку Національних зборів надійшла вимога скасувати воєнний стан, і військові, розгорнуті у справах воєнного стану, були виведені“, – сказав Юн Сок Йол.

Натомість очільник опозиційної партії Чо Кук заявив, що процес триває і справу “не закінчено”. Він все одно має намір оголосити президентові імпічмент та заявив, що знайде нові шляхи, як це зробити.

Воєнний стан у Південній Кореї

Воєнний стан у Південній Кореї запровадили зранку 3 грудня. Це сталось на тлі протистояння між президентом країни Юн Сок Йоль та опозицією. За словами очільника держави, це рішення допоможе ліквідувати антидержавні елементи та забезпечити стабільність у країні.

У Сеулі біля парламенту зібрались протестувальники, які намагались прорватись до головної будівлі. Туди ж підтягли колони військової техніки, а в небо піднялась авіація. Окрім того, вхід до парламенту оточений військовими підрозділами. Також президент Південної Кореї також видав наказ про відставку парламенту, що ще більше посилило політичну напругу в країні.

Варто зазначити, що до цього у Північній Кореї воєнний стан оголошували лише тричі: останній – майже 44 роки тому. Введення цього викликало шторм на ринку криптовалюти. Справа у тому, що Південна Корея – один із найбільших у світі гравців на крипторинку, віртуальні активи дозволяється купувати безпосередньо за її нацвалюту вону.

 

Джерело