У Південній Кореї суд почав розгляд імпічменту президенту: за що Юн Сок Йоля позбавляють влади

Конституційний суд Південної Кореї 16 грудня почне розгляд справи щодо імпічменту президента країни Юн Сок Йоля. Справа стосується його спроби запровадити воєнний стан у Південній Кореї 3 грудня. В рамках розслідування президента будуть викликати на допит.

Про це повідомляє Yonhap. Спікер Конституційного суду (КС) підтвердив, що найближчими днями президента викликають на допит, а на першому засіданні будуть присутні усі шестеро суддів КС. 

Після того, як парламент оголосив про імпічмент президента, в суду є до шести місяців на те, щоб підтвердити рішення парламенту, або навпаки відновити президента на посаді. Перший допит у справі планується провести 18 грудня.

У вівторок, 3 грудня, президент Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у зв’язку з потенційною загрозою державного перевороту. Однак вже через кілька годин парламент Південної Кореї ухвалив одноголосну резолюцію, яка скасувала воєнний стан, а військові та поліція залишили парламентську будівлю.

Під час дії воєнного стану у Сеулі почались масові сутички між громадянами та силовиками біля парламенту країни. Депутати-опозиціонери намагались перелізти через паркан парламенту, щоб проголосувати за відставку президента Юн Сок Йоля. Місцеві ЗМІ повідомляли, що у небі над Сеулом літають гвинтокрили, біля парламенту встановили барикади, а по дорогах їздить тільки спецтехніка.

Після скасування президент Південної Кореї попросив вибачення перед своїм народом через запровадження воєнного стану. За його словами, він “щиро шкодує” за викликане занепокоєння у суспільстві. Також він пообіцяв більше не робити “подібних спроб” та спростував чутки про можливість повторного введення воєнного стану. 

На тлі цих подій опозиційні сили почали офіційно вимагати імпічмент президента. Однак голосування 7 грудня провалилось. 8 грудня Юн Сок Йолю оголосили підозру в держзраді. 

Джерело