У Міністерстві юстиції США було усунуто з посад щонайменше трьох прокурорів, які мали стосунок до розслідування подій 6 січня 2021 року. Як повідомляє Associated Press, йдеться про службовців, які брали участь у слідстві щодо нападу на Капітолій, організованого прихильниками Дональда Трампа. Серед звільнених – два керівники, які координували це розслідування у Федеральній прокуратурі Вашингтона, а також ще один працівник, який займався справами, безпосередньо пов’язаними з інцидентом.
Відомо, що в офіційному листі, підписаному генеральною прокуроркою Пем Бонді, не було зазначено причин для термінового звільнення.
Пресслужба Мін’юсту відмовилася коментувати цю ситуацію. Проте джерела AP зазначають, що це не перший випадок звільнення працівників, які займалися справами, пов’язаними з Трампом. Раніше вже були звільнені або понижені кілька керівників, які могли вважатися недостатньо лояльними до нового президента.
У лютому кілька ключових прокурорів, причетних до розслідування заворушень 6 січня, також зазнали пониження. А в січні 2025 року пішов у відставку спецпрокурор Джек Сміт, котрий вів два важливі розслідування щодо Трампа. Сміт закрив обидві справи, посилаючись на усталену практику Мін’юсту США: не переслідувати чинного президента.
Штурм Капітолія і зв’язок з Трампом
Суд у штаті Колорадо визнав, що Дональд Трамп відіграв роль у штурмі Капітолія, що відбувся в січні 2021 року. Проте Трамп має можливість знову балотуватися на виборах 2024 року та вже отримав перемогу на виборах.
Трампа звинувачували у підбурюванні до протестів, перешкоджанні роботі Конгресу, змові з метою обману уряду США та змові з метою неправдивого свідчення. Американські законодавці запропонували висунути звинувачення проти Трампа, а спеціальний комітет Палати представників США одноголосно проголосував за передачу чотирьох кримінальних обвинувачень експрезиденту до Міністерства юстиції.
Сам Трамп публічно підтвердив, що мав намір приєднатися до штурму Капітолія у січні 2021 року, який організували його прихильники. Водночас політик спростував твердження про те, що нібито намагався силоміць змусити офіцерів Секретної служби безпеки президента поїхати до будівлі. Таким чином він відкинув свідчення колишньої помічниці Білого дому Кессіді Хатчінсон.