У Південній Кореї оголошено воєнний стан на тлі протистояння між президентом країни та опозицією. Президент Юн Сок Ёль заявив, що запровадження “надзвичайного стану воєнного часу” необхідне для захисту країни від “комуністичних сил”, зокрема загрози з боку Північної Кореї. За його словами, це рішення допоможе ліквідувати антидержавні елементи та забезпечити стабільність у країні.
У столиці, Сеулі, колони військової техніки з військовими наближаються до Парламенту, де протестувальники намагаються прорватися до головної будівлі. За інформацією ЗМІ, в небі також помічено авіацію, що піднята в рамках посилених заходів безпеки. Окрім того, вхід до парламенту оточений військовими підрозділами.
Президент Південної Кореї також видав наказ про відставку парламенту, що ще більше посилило політичну напругу в країні. У звʼязку із воєнним станом заборонено будь-яку політичну діяльність, включаючи протести та роботу політичних партій. Наразі відомо:
- Парламент країни розпущено за наказом президента.
- Запроваджено цензуру для ЗМІ.
- Порушників воєнного стану заарештовуватимуть без попереднього ордера.
- Закрито вхід до парламенту.
- Під парламентом збираються громадяни. Опозиція всіх кличе туди.
- Адміністрація Байдена підтримує контакт з урядом Південної Кореї і “уважно стежить за ситуацією”.
ЗМІ повідомляють, що у небі літають вертольоти біля парламенту барикади, дорогами їздить тільки спецтехніка, вулиці спорожніли. Обстановка у Південній Кореї зараз виглядає наступним чином:
Ситуація у сфері криптовалюти на фоні подій у Південній Кореї
До цього в країні військовий стан оголошували лише тричі: останній – майже 44 роки тому, тоді загинули сотні студентів-протестувальників. Також повідомляють, що введення воєнного стану в Південній Кореї викликало шторм на ринку криптовалюти. Справа у тому, що Південна Корея – один із найбільших у світі гравців на крипторинці, віртуальні активи дозволяється купувати безпосередньо за її нацвалюту вону.
У Європі новину про воєнний стан у Південній Кореї спочатку сприйняли як реакцію на приховану загрозу від тоталітарної Північної Кореї, якою керує спільник Путіна Кім Чен Ин. Проте наразі немає жодних підстав вважати, що ситуація між двома країнами загострюється. Тож, поки що виглядає так, що мотиви запровадження воєнного стану можуть бути політичними.
Так, у Південній Кореї консервативна Народна партія Юна знаходиться у протистоянні із ліберальною опозиційною Демократичною партією через законопроект про бюджет наступного року. Юн Сок Йоль відкидає заклики до незалежного розслідування скандалів за участю його дружини та вищих посадових осіб, проти яких опозиція висуває гучні звинувачення.