Новообраний президент США Дональд Трамп, схоже, зрозумів, що його грандіозні обіцянки, які він роздавав під час передвиборчої кампанії, буде важко виконати. Трамп обіцяв американцям швидко знизити витрати, закінчити війну в Україні та використати високі тарифи, щоб підтримати економіку США. Але зараз Трамп дає зрозуміти, що виконати ці обіцянки буде не так просто.
Як пише видання The Hill, Трамп вже зробив кілька заяв з цього приводу. Так, він сказав, що не може гарантувати відсутність зростання споживчих цін після введення тарифів на імпорт до США. Також Трамп визнав, що завершити війну в Україні буде значно важче, ніж послабити напруженість, яка виникла на Близькому Сході.
Думки з цього приводу вже розділилися. Демократи та критики Трампа заявляють, що він відмовляється від виконання своїх передвиборчих обіцянок. В той час, як союзники Трампа кажуть інше – мовляв, новообраний президент перейшов від риторики до реалій управління державою.
“Американський народ переобрав президента Трампа з переконливою перевагою, що дає йому мандат на виконання обіцянок, які він давав під час передвиборчої кампанії. Він їх виконає”, – прокоментувала все це Керолайн Левітт, майбутня прессекретарка Білого дому.
Видання зазначає, що це, як би не було смішно, вже другий випадок, коли Трамп дає безліч передвиборчих обіцянок, які не може виконати. У 2016 році така ж ситуація була зі стіною вздовж кордону з Мексикою. У підсумку стіну все ж таки було зведено, але заплатила за неї не Мексика, як обіцяв Трамп, а американські платники податків.
Територіальні претензії Трампа
Дональд Трамп вже декілька разів заявляв про свою геополітичну ідею приєднання Канади до Сполучених Штатів. Трамп пропонує сусідові стати 51-м штатом США. За його словами, багато канадців нібито цього хочуть, адже це допоможе заощадити на податках та військовій охороні.
Також Трамп висловлює претензії до Панами щодо надмірних зборів за використання Панамського каналу. Республіканець наголосив, що у разі неприйнятного управління країною цією важливою транспортною артерією, Сполучені Штати можуть ініціювати процес повернення контролю над каналом. Трамп також виступив проти передачі управління каналу Китаю.
Після заяви про претензії на Панамський канал, він оголосив про намір взяти під контроль Гренландію. Трамп заявив, що з метою національної безпеки та свободи у світі, володіння та контроль над Гренландією є абсолютною необхідністю для США.