Групу військовослужбовців підозрюють у незаконному нарахуванні грошового забезпечення одному з підлеглих, який фактично не перебував у зоні бойових дій. Встановлено, що службовці оформили йому бойові виплати на загальну суму понад 840 тисяч гривень. Потім ці гроші вони розділили між собою.
За даними оперативників Управління стратегічних розслідувань Нацполіції у Кіровоградській області, організатором схеми був колишній командир військової частини. До протиправних дій він залучив двох підлеглих. Один із них, перебуваючи у Кропивницькому, отримував щомісячні “бойові” у розмірі 30 тисяч гривень та одноразову виплату в 100 тисяч – начебто за участь у бойових операціях.
Згідно з матеріалами слідства, у період із червня 2023 по березень 2024 року зазначений військовослужбовець отримав 840 тисяч гривень. Згодом вони були незаконно привласнені всіма учасниками оборудки.
Наразі колишньому командиру, головному сержанту та водієві-електрику військової частини оголошено про підозру за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за заволодіння чужим майном організованою групою (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 191 ККУ). Слідчі під керівництвом Кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону вирішують питання щодо запобіжного заходу. Розслідування проводилося за участі співробітників Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України.

Схематоз відомий і розповсюджений, стверджує нардеп
Народний депутат від “Євросолідарності” Олексій Гончаренко опублікував допис про нібито існування масштабної корупції у ЗСУ та нарвався на хейт з боку військових медійників. Зокрема, Гончаренко поцікавився, чому при заявленій кількості Сил оборони України у мільйон військових, а росіян – у 700 тисяч максимум, ЗСУ відступають через чисельну перевагу ворога. Гончаренко припустив, що причина – у великій кількості “мертвих душ” в лавах ЗСУ.
Нардепу відповіли військові медійникі, які не тільки воюють, але й ведуть власні соціальні мережі та висвітлюють ситуацію на фронті. Зокрема, на каналі “Бахмутський демон” з’явився допис, де автор пропонує Гончаренку вивчити, що таке “тил, тилове забезпечення”.